...
pielęgnacja ciałazabiegi kosmetyczne

Depilacja woskiem w domu

Jednym z najskuteczniejszych sposobów pozbycia się niechcianego owłosienia jest depilacja woskiem, który wyrywa włosy razem z cebulkami, dzięki czemu można cieszyć się gładką skórą nawet przez kilka tygodni. Na zabieg można pójść do salonu kosmetycznego, ale bez problemu możemy też wykonać go same w domu.

W drogeriach znajdziemy gotowe zestawy: plastry z woskiem do depilacji na zimno lub specjalne pojemniczki z woskiem i oddzielnie zapakowane paski. Pierwszy sposób jest bardzo prosty i szybki, a więc najlepszy dla początkujących:

– ogrzewamy plaster w dłoniach przez około dwie minuty, aż wosk się roztopi

– rozkładamy plaster na pół i woskowaną stroną od razu przykładamy na owłosione miejsce

– czekamy, aż wosk z powrotem zastygnie (jeśli przyłożymy do plastra kostkę lodu, nie tylko przyspieszymy stygnięcie wosku, ale też nieco znieczulimy depilowane miejsce)

– po chwili, zdecydowanym ruchem odrywamy plaster w stronę przeciwną do kierunku wzrostu włosa

– powtarzamy czynność na wszystkich partiach ciała, które chcemy wydepilować (starajmy się jednak unikać miejsc wrażliwych, bo depilacja woskiem może być nieco bolesna).

 

Resztki wosku po zabiegu należy zmyć wacikiem nasączonym oliwką dla dzieci albo specjalną chusteczką, dołączoną do zestawu. Trzeba także koniecznie pamiętać o regularnym peelingu lub masażu szorstką rękawicą – pomoże to zapobiec wrastaniu włosków.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.

Editor's choice