...
kosmetyki do ciałapielęgnacja ciałapielęgnacja twarzy

Pielęgnacja cery naczynkowej

Pękające naczynka to nie lada problem. Cera naczynkowa wymaga odpowiedniej pielęgnacji, nie tylko zimą. Tylko przy właściwie dobranych kosmetykach i przestrzeganiu zaleceń dotyczących zabiegów kosmetycznych można zmniejszyć uciążliwość nawracających kłopotów: sieci czerwonych pajączków, rozszerzonych naczynek czy długo utrzymujących się rumieńców.

Cera naczynkowa jest bardzo wrażliwa – na wszelkie podrażnienia reaguje rumieniem, puchnięciem, uporczywym pieczeniem, a czasem nawet swędzeniem. Chociaż kłopotliwa i wiążąca się z nieprzyjemnymi dolegliwościami, może być piękna. Wystarczy zadbać o prawidłową pielęgnację. Kluczem jest unikanie tego, co powoduje pękanie naczynek. Ponieważ najczęstszą przyczyną pękania naczynek jest wysoka temperatura, należy unikać wystawiania skóry na długie działanie gorąca. Lepiej więc zrezygnować z długich i gorących kąpieli, przesiadywania w saunie czy wizyt na solarium. W skrajnych przypadkach trzeba też ograniczyć spożywanie pikantnych potraw czy picie gorących napojów. Warto pamiętać, że równie niekorzystnie działają gwałtowne zmiany temperatury.

Podobnie jak w przypadku cery wrażliwej, cerę naczynkową należy traktować bardzo delikatnie. Zrezygnujmy z mechanicznych peelingów czy wysuszających kosmetyków o działaniu ściągającym. Problemem może być nawet chlorowana woda. Dlatego postawmy na kosmetyki przeznaczone do pielęgnacji cery naczynkowej, wybierajmy delikatne peelingi enzymatyczne a do demakijażu stosujmy płyn micelarny i wodę termalną w sprayu. Pamiętajmy o sprawdzaniu składu kosmetyków. Lepiej wyeliminować te, które zawierają alkohol, mentol, olejek eukaliptusowy czy miętę. Znacznie lepiej sprawdzą się bezzapachowe kosmetyki naturalne, najlepiej wzmacniające kruche naczynka i poprawiające mikrokrążenie. Zimą sprawdzi się dobry krem chroniący przed niskimi temperaturami, latem nie wolno zapominać o kremach z bardzo wysokimi faktorami SPF. Do codziennej pielęgnacji stosujmy dwa kremy: osobny na dzień i na noc. Oferta kosmetyków przeznaczonych do cery naczynkowej jest coraz większa, więc łatwo znaleźć całe zestawy.

Warto też wybrać się do gabinetu kosmetycznego, gdzie kosmetyczka dobierze odpowiedni zabieg pielęgnacyjny. Poza delikatnymi zabiegami skierowanymi do cery wrażliwej warto wybrać zabieg mający na celu wzmocnienie i obkurczenie naczynek. Regularne wizyty mogą zdziałać cuda.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.

Editor's choice