...
dłonie i stopypielęgnacja stóp

Sposoby na nadmierną potliwość stóp

Nadmierne pocenie się stóp to bardzo kłopotliwa przypadłość. Może powodować zawstydzenie i kompleksy. Dobra wiadomość jest jednak taka, że istnieje kilka skutecznych sposobów na nadmierną potliwość stóp. Na początek warto wypróbować domowe metody walki z potliwością, a dopiero gdy one zawiodą lub nie przyniosą odpowiednio pożądanych rezultatów, pomyśleć nad profesjonalnymi zabiegami, np. botoksem.

Kąpiele w korze dębowej

Na nadmierne pocenie się stóp dobrze działa kąpiel w naparze z kory dębowej. Jak ją przyrządzić? Kilka łyżek kory dębowej zalewamy dwiema szklankami wrzącej wody, przykrywamy i zostawiamy do ostygnięcia. Nogi powinno się moczyć w lekko ciepłym jeszcze naparze przez około 15 minut, po czym dokładnie osuszyć i na koniec wetrzeć w nie krem do stóp.

Czosnek, natka pietruszki i cytryna

Innym sposobem na nadmierną potliwość stóp jest wymieszanie soku z trzech cytryn z drobno posiekaną główką czosnku, trzema pęczkami natki pietruszki i 20 dag cukru. Następnie wszystko zalewamy litrem wody i gotujemy około 10 minut. Gotową miksturę należy wypijać rano i wieczorem – po jednym kieliszku.

Nalewka ze skrzypu

Kolejnym sposobem na pocące się stopy jest nalewka ze skrzypu, a dokładniej rzecz ujmując – moczenie nóg w owej nalewce. Jak ją przygotować? 100g świeżego skrzypu zalewamy pół szklanki czystej wódki i odstawiamy w ciemne miejsce na 14 dni. Po tym czasie nalewka jest już gotowa. Możemy zacząć stosować ją do nacierania stóp. Stopy nacieramy po każdym umyciu!

 

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.

Editor's choice