...
dłonie i stopypielęgnacja stóp

Sposoby na nadmierną potliwość stóp

Nadmierne pocenie się stóp to bardzo kłopotliwa przypadłość. Może powodować zawstydzenie i kompleksy. Dobra wiadomość jest jednak taka, że istnieje kilka skutecznych sposobów na nadmierną potliwość stóp. Na początek warto wypróbować domowe metody walki z potliwością, a dopiero gdy one zawiodą lub nie przyniosą odpowiednio pożądanych rezultatów, pomyśleć nad profesjonalnymi zabiegami, np. botoksem.

Kąpiele w korze dębowej

Na nadmierne pocenie się stóp dobrze działa kąpiel w naparze z kory dębowej. Jak ją przyrządzić? Kilka łyżek kory dębowej zalewamy dwiema szklankami wrzącej wody, przykrywamy i zostawiamy do ostygnięcia. Nogi powinno się moczyć w lekko ciepłym jeszcze naparze przez około 15 minut, po czym dokładnie osuszyć i na koniec wetrzeć w nie krem do stóp.

Czosnek, natka pietruszki i cytryna

Innym sposobem na nadmierną potliwość stóp jest wymieszanie soku z trzech cytryn z drobno posiekaną główką czosnku, trzema pęczkami natki pietruszki i 20 dag cukru. Następnie wszystko zalewamy litrem wody i gotujemy około 10 minut. Gotową miksturę należy wypijać rano i wieczorem – po jednym kieliszku.

Nalewka ze skrzypu

Kolejnym sposobem na pocące się stopy jest nalewka ze skrzypu, a dokładniej rzecz ujmując – moczenie nóg w owej nalewce. Jak ją przygotować? 100g świeżego skrzypu zalewamy pół szklanki czystej wódki i odstawiamy w ciemne miejsce na 14 dni. Po tym czasie nalewka jest już gotowa. Możemy zacząć stosować ją do nacierania stóp. Stopy nacieramy po każdym umyciu!

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.

Editor's choice