...
Higiena i pielęgnacjakosmetykiPoradniki

Jak pielęgnować zimą skórę suchą i wrażliwą?

Zimą skóra sucha i wrażliwa jest szczególnie narażona na działanie czynników atmosferycznych, takich jak wiatr i mróz. Nie sprzyja je także przebywanie w klimatyzowanych pomieszczeniach, w których dominuje suche powietrze. Skóra wrażliwa szybko reaguje na zmiany temperatury – pojawia się świąd, zaczerwienienie i łuszczenie naskórka. Wymaga zatem specjalnej i starannej pielęgnacji każdego dnia.

pielęgnacja skóry zimą (źródło:pinterest.com)
pielęgnacja skóry zimą (źródło:pinterest.com)

Po pierwsze: oczyszczanie

płyn minceralny Nivea Sensitive 3w1 (źródło:nivea.pl)
płyn minceralny Nivea Sensitive 3w1 (źródło:nivea.pl)

Jak każdy rodzaj cery, sucha skóra wymaga regularnego oczyszczania. Najlepsze do tego celu będą kosmetyki o delikatnym działaniu – niezawierające alkoholu, mydła i przede wszystkim parabenów. Wskazane są preparaty typu młyn micelarny lub mleczko do cery suchej i wrażliwej. Godne polecenia produkty znajdziecie w ofercie marki Nivea, jak np. płyn micelarny 3w1, który głęboko oczyszcza, nawilża i pomaga redukować zaczerwienia oraz uczucie napięcia skóry. To sprawdzony produkt do cery wymagającej specjalnej pielęgnacji. Raz w tygodniu warto wykonać peeling enzymatyczny, który usunie niepotrzebne skórki i dokładnie odblokuje pory.

Po drugie: nawilżanie

W ciągu dnia skóra sucha bywa narażona na tak silne działanie mrozu i wiatru, że potrzebuje dobrych filtrów UV. Warto zainwestować w mniej alergizujące filtry ochronne zawierające np. tlenek cynku i substancje filmogenne, które zapobiegają szybkiemu „uciekaniu” wody z nawilżonej skóry. Najlepsze będą oczywiście kremy z filtrem na dzień, w których składzie znajdziecie np. witaminę E, proteiny pszenicy, olejek jojoba lub awokado oraz d-panthenol. Rano, przed wyjściem z domu powinno się aplikować taki krem półtłusty, a wieczorem wystarczy sprawdzony krem nawilżający. Ponadto warto nałożyć na twarz  przed pójściem spać maseczkę o działaniu nawilżającym i regenerującym.

Należy na koniec podkreślić, że skóra sucha wymaga szczególnej staranności. Pamiętajmy o regularnym oczyszczaniu i nawilżaniu, dzięki temu skórze będzie o wiele łatwiej znieść niekorzystny wpływ czynników atmosferycznych. Nie zapominajmy także o pielęgnacji całego ciała. Stosujmy balsamy nawilżające. W zimowej pielęgnacji najbardziej sprawdzają się kosmetyki na bazie oliwy z oliwek, miodu i owsa. Równie istotne jest nawilżanie skóry dłoni, bo podobnie jak twarz, jest wystawiana na mróz i wiatr każdego dnia. Przed wyjściem z domu wklepujmy więc dobry krem ochronny z filtrem UV.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.

Editor's choice