Bateryjne zapalenie pochwy może pojawić się zarówno u młodych, jak i starszych kobiet. To powszechna dolegliwość, która powraca jak bumerang i zwykle pojawia się w najmniej oczekiwanym momencie. Aby zapobiec wystąpienie infekcji, konieczna jest odpowiednia higiena intymna, pozwalająca na utrzymanie równowagi flory bateryjnej.

Zapalenie pochwy
60% infekcji w obrębie pochwy stanowi zapalenie wywołane przez bakterie, które zaburzają równowagę mikroflory narządów rodnych. Wiele kobiet odczuwa świąd i obserwuje niepokojącą wydzielinę o białawym kolorze i serowej konsystencji. Wśród objawów zapalenia wymienia się również pieczenia oraz podrażnienia błony śluzowej. Nieleczone latami bateryjne zapalenie może być przyczyną poronień, przedwczesnego porodu oraz nawracających dolegliwości ze strony układu moczowego. Dlatego tak ważna jest odpowiednia higiena okolic intymnych, polegająca na stosowaniu płynów zawierających kwas mlekowy.
Żele do higieny intymnej

Najlepszym sposobem na zachowanie równowagi flory bakteryjnej pochwy jest odpowiednia profilaktyka. Ponadto ważna jest także szybka reakcja na wszystkie objawy ze strony układu rozrodczego. Przykładem preparatu, który łagodzi świąd i podrażnienia, nawilża i przynosi ukojenie jest VAGISIL. Żel nie zawiera hormonów i innym agresywnych składników. Nie ma ani grama tłuszczu i innych substancji, które mogą brudzić bieliznę. Szybko łagodzi nieprzyjemne podrażnienia, daje uczucie świeżości i odbudowuje florę bakteryjną, bo zawiera kwas mlekowy. Codzienne używanie żelu VAGISIL to gwarancja zdrowia okolic intymnych.
Higiena podczas menstruacji
Strefy intymne należy myć minimum dwa razy dziennie pod bieżącą wodą. Nie należy używa do tego celu gąbek, myjek i innych artykułów kosmetycznych. Wystarczy żel do higieny intymnej. Pamiętaj, aby po każdym myciu wytrzeć się ręcznikiem przeznaczonym tylko do osuszania okolic intymnych. Podczas menstruacji należy myć się kilka razy dziennie. Nie zapomnij o regularnej i częstej zmianie podpasek i tamponów, które również mogą podrażniać błonę śluzową.
Cześć, Nazywam się Weronika Buczkowska w 2013 roku skończyłam studia na Uniwersytecie Medycznym w Lublinie, na kierunku Lekarskim.
Interesuje się szeroko rozumianą ochroną zdrowia oraz kosmetologią, dlatego też postanowiłam założyć bloga, aby dzielić się zdobytą wiedzą. Sądzę, że prowadzenie bloga pomoże mi poszerzać swoją wiedzę z ulubionych dziedzin. Zapraszam internautów do przeglądania mojego bloga oraz do komentowania wpisów!
Kubeczek menstruacyjny profilaktycznie
Ja bym dodała używanie kubeczka menstruacyjnego – jest zdrowszy od bielonych detergentami podpasek i tamponów, do tego sterylny, wygodny i ekologiczny. Do dostania w dobrej drogerii ekologicznej 🙂 Używam i nie choruję!