...
Higiena i pielęgnacjakosmetyki

Pielęgnacja ciała na co dzień

Marzeniem każdej kobiety jest zdrowa, elastyczna i jędrna skóra przez długie lata. Jednak piękne ciało wymaga szczególnej pielęgnacji i regularnej opieki. Jeżeli będziemy codziennie kierować się kilkoma zasadami, z pewnością nasza skóra będzie miękka i promienna. Zadbajmy o ciało już teraz, zwłaszcza że lato tuż tuż. Niedługo odsłonimy swoje ciało i pokażemy wszystkie swoje „wdzięki” na ulicy, plaży i nad jeziorem. Zatem do dzieła!

źródło:pinterest
źródło:pinterest

Po pierwsze: umiejętne mycie ciała

Prysznic prysznicowi nierówny. Kąpiel kąpieli nierówna. Aby skutecznie zadbać o kondycję naszej skóry, należy umiejętnie się myć. To znaczy stosować sprawdzone produkty do kąpieli. Podczas codziennego rytuału pielęgnacyjnego nie zapominajmy o żelach pod prysznic, które będę nawilżać skórę. Godne polecenia produkty oferuje firma SANEX. Głęboko nawilżający żel do skóry bardzo suchej to rozwiązanie dla każdej kobiety, która potrzebuje codziennej pielęgnacji ciała na najwyższym poziomie. Dzięki żelom do mycia SANEX mam zawsze skórę miękką jak jedwab, bo kosmetyki te zawierają lactoserum, czyli składnik bogaty w proteiny mleka. Dzięki tym produktom moja skóra jest jedwabiście gładka i przede wszystkim bardzo nawilżona.

Po drugie: delikatne osuszanie

Nie powinniśmy wycierać skóry do sucha ręcznikiem. Mocne pocieranie zrobi więcej złego niż dobrego. Szorstkie ręczniki odrzućmy w kąt. Wybierzmy tekstylia z frotty i mikrofibry. Materiały te potrafią przygotować skórę na spotkanie z balsamem.

Po trzecie: regularne nawilżanie

żel pod prysznic (źródło:http://www.colgate.pl/app/Sanex/DermoActive/Sensitive-skin-shower-gel/PL/Range.cwsp)
żel pod prysznic (źródło:http://www.colgate.pl/app/Sanex/DermoActive/Sensitive-skin-shower-gel/PL/Range.cwsp)

Aby skóra wyglądała promiennie, należy codziennie ją nawilżać po kąpieli. Stosując odpowiednie kosmetyki skutecznie przywrócimy równowagę lipidową skórze. Niektóre balsamy lub kremy pozwalają na 24-godzinne nawilżenie, co pozwala na zmniejszenie utraty wody z naskórka oraz przede wszystkim miękkie i gładkie ciało. Uwaga! Wszystkie rodzaje skóry wymagają nawilżenia (tłusta również)! Gdy nasza skóra jest przesuszona lub zmęczona słońcem, warto przywrócić jej blask za pomocą kosmetyków o działaniu silnie nawilżającym. Te produkty przynoszą ulgę suchej i ściągniętej skórze. Latem nie zapominajmy o intensywnej ochronie w postaci filtrów UVA. Pamiętajmy, aby nie przebywać na słońcu w najgorętszych godzinach w ciągu dnia!

Więcej informacji na temat produktów do pielęgnacji ciała firmy Sanex znajdziesz poniżej:

http://www.colgate.pl/app/Sanex/DermoActive/Sensitive-skin-shower-gel/PL/Range.cwsp

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.

Editor's choice