...
Higiena i pielęgnacjakosmetyki

Proste maseczki na dłonie

Gdy na dworze mróz, skóra naszych dłoni jest szczególnie narażona na wysuszenie i popękanie. Wymaga systematycznej pielęgnacji, której postawą są maseczki i kremy o działaniu nawilżającym. Zabiegi na dłonie możemy wykonać w gabinecie kosmetycznym oraz w zaciszu własnego domu. Oto propozycje prostych maseczek na dłonie.

źródło:Pinterest
źródło:Pinterest


Maseczka ziemniaczana
Maseczkę z ziemniaka wykonamy w kilka minut. Wystarczy utrzeć surowe warzywo na tarce, otrzymaną papkę należy nałożyć na dłonie i odczekać kilkanaście minut, aż wchłonie się w skórę. Następnie maseczkę płuczemy letnią wodą. Na koniec wcieramy tłusty krem.
Maseczka parafinowa
W aptece możemy kupić parafinę, która podgrzana, świetnie nadaje się na dłonie. Stosując ten rodzaj zabiegu, należy pamiętać o wcześniejszym nawilżeniu skóry. Gdy parafina zacznie tężeć, należy zamoczyć w niej obie ręce. Zabieg powtarza się trzykrotnie. Za każdym razem owija się dłonie folią i ręcznikiem i pozostawia na 30 minut.
Maseczka z miodem i mlekiem
Mleko mamy zawsze w lodówce, możemy je podgrzać, a następnie rozpuścić w nim 4 łyżki miodu. Odrobina mleka (2 łyżki wystarczą) w połączeniu z wyciśniętą cytryną i miodem to świetna maseczka na dłonie. Warto pozostawić ją na skórze na 20 minut i po upływie czasu trzeba zmyć ją letnią wodą.
Maseczka z oliwy z oliwek
Bardzo prosta i tania maseczka na suchą skórę dłoni. Kilka łyżek oliwy z oliwek podgrzewamy na ogniu i w takiej postaci nacieramy nią ręce. Następnie dłonie owijamy folią i pozostawiamy na 15 minut.

Zanim wykonasz maseczkę na dłonie, zacznij od prostego peelingu, który złuszczy martwy naskórek. Dobry domowy kosmetyk do usunięcia martwych komórek możesz wykonać z dwóch łyżek cukru i łyżki oliwy. Jeżeli będziesz regularnie stosować maseczki na dłonie, skóra stanie się bardziej nawilżona i wygładzona.

One comment
Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.

Editor's choice