...
Poradniki

Akcja: gładkie usta!

Piękne, zdrowe i jędrne usta potrafią być największym atutem i najlepszym wabikiem. Pomalowane czerwoną szminką – są wspaniałym dopełnieniem stylizacji wieczorowych. Muśnięte delikatnym błyszczykiem – stanowią kropkę nad „i” stylizacji dziennych. Niestety… bardzo często nasze usta nie wyglądają tak, jakbyśmy sobie tego życzyły. Zwłaszcza w sezonie zimowym szybko stają się przesuszone, spierzchnięte. Zaczynają pękać i tym samym nie wyglądają atrakcyjnie. W czym tkwi problem? Głównie w tym, że skóra usta jest szalenie delikatna i niewłaściwie chroniona, szybko ulega podrażnieniom lub uszkodzeniom.

Aby nasze usta były kuszące w dosłownym tego słowa znaczeniu, bez względu na sezon czy pogodę, musimy o nie zadbać w sposób wyjątkowy. Podstawą pielęgnacji ust powinno być solidne nawilżanie, a niekiedy i natłuszczanie. Na pewno bardzo przydatne w codziennej pielęgnacji ust będą wszelkiego rodzaju pomadki odżywcze, kremy i balsamy z filtrem UV, olejkami roślinnymi, masłem shea oraz witaminami. Do bardzo spierzchniętych ust poleca się wazeliny, które świetnie je natłuszczają i tworzą na nich film ochronny.

Miód i cukier

Bardzo pomocne będą również produkty naturalne takie, jak miód lub cukier. Nakładanie miodu na usta to jeden z najstarszych, jednocześnie najlepszych sposobów na przywrócenie im gładkości. Cukier z powodzeniem może zastąpić peeling i podobnie jak miód, przywróci ustom gładkość. Zabiegi wykonywanie przy użyciu miodu i cukru przywrócą ustom dawną świetność i sprawią, że ta na nowo będą jędrne i gładkie. Ale uwaga! Zabiegi pielęgnacyjne należy wykonywać systematycznie.

Masaż ust

Dobrym rozwiązaniem na przywrócenie ustom zdrowego koloru jest masaż. Najlepiej wykonywać go przy pomocy szczoteczki do zębów. Przydatne będą także odpowiednie preparaty, jak np. peeling. Usunie od z powierzchni ust martwy naskórek i tym samym pomoże odzyskać piękny kolor. Ponadto, taki peeling pomoże pozbyć się skórek na ustach i ładnie je wygładzi. Raz lub dwa razy w tygodniu warto także nałożyć na usta maseczkę, np. posmarować je grubą warstwą kremu i zostawić na około 5 minut.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.

Editor's choice