...
pielęgnacja włosówPoradnikiwłosy

Błędy jakie popełniamy przy myciu włosów

Wydawać by się mogło, że mycie włosów to czynność naturalna, oczywista i szalenie prosta. Niestety, bardzo wiele osób popełnia szereg błędów, które odbijają się na kondycji włosów. Jak się okazuje, nie wystarczy tylko zmoczyć włosów, nanieść na nie szamponu, a następnie go zmyć. Zobacz, czego powinnaś unikać podczas mycia włosów tak, aby Twoja fryzura była zdrowa, piękna i pełna blasku.

Błąd 1 – ten sam szampon

Tak jak nasza skóra potrzebuje innych kosmetyków pielęgnacyjnych w zależności od sezonu, tak i nasze włosy potrzebują innych preparatów do pielęgnacji w zależności od panującej pory roku. Latem używaj lekkich szamponów, które nawilżą Twoje włosy. Zimą zmień szampon na taki, który je lekko obciąży, ale nie będzie miał właściwości nawilżających. Może zawierać przykładowo keratynę. Szampon staraj się zmieniać co parę miesięcy.

Błąd 2 – ten sam sposób aplikowania szamponu

 Wbrew pozorom, nakładanie szamponu ma istotny wpływ na zdrowy wygląd włosów. Większość ludzi nakłada szampon najpierw na skórę głowy, a potem dopiero rozprowadza go na całą długość włosów. W ten sposób możesz doprowadzić do częstszego przetłuszczania się włosów, gdyż nie dajesz skórze głowy odetchnąć. Raz na jakiś czas spróbuj nałożyć szampon najpierw na końcówki, a dopiero później na skórę głowy.

Błąd 3 – zbyt duża ilość szamponu

Większość szamponów zawiera silikony, które wpływają na połysk oraz tensydy, które odpowiedzialne są za wytwarzanie piany. Niestety… Obie te substancje znacznie obciążają włosy, dlatego ważne jest, aby nie używać zbyt dużych ilości szamponu. Nie jest prawdą, że im więcej szamponu użyjesz, tym lepiej umyjesz włosy.

Błąd 4 – zbyt mocne mycie włosów

Podczas mycia mocno szorujesz włosy, gdyż uważasz, że w ten sposób lepiej je oczyścisz? To błąd. Szampon lekko wmasuj okrężnymi ruchami we włosy oraz skórę. Dzięki temu się nie splączą i o wiele łatwiej je rozczeszesz.

Błąd 5 – zbyt ciepła woda

Nasze włosy nie lubią gorącej wody. Tyczy się to zarówno mycia, jak i spłukiwania włosów. Zmywając szampon gorącą wodą nie tylko obniżasz skuteczność szamponu, ale także niszczysz sobie włosy. Zbyt gorąca woda sprawia, że włosy szybciej się przetłuszczają u nasady, a na końcach stają się wysuszone.

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.

Editor's choice