...
kosmetyki do makijażumakijażPoradnikitwarz

Czerwona szminka

modna czerwona szminka

Mówi się, że szminka to podstawa kobiecego makijażu. Dodaje pewności siebie, kobiecości i zmysłowości. Chociaż szminki same w sobie mają dość potężną moc, to jednak największe znaczenie przypisuje się szmince czerwonej. Powód? Przyczyniły się do tego amerykańskie sufrażystki Elizabeth Cady Stanton i Charlotte Perkins Gilman, które nosiły czerwoną szminkę podczas nowojorskiej parady sufrażystek w 1912 roku.

Miłość od pierwszego nałożenia

Kobiety szybko pokochały zmysłową czerwień na ustach. Mężczyźni również oszaleli na jej punkcie. Nie wiadomo czemu czerwona szminka działa jak magnez, ale tak już jest i chyba nie ma sensu rozbierać tego fenomenu na czynniki pierwsze. Szminki w odcieniach czerwieni to prawdziwe bohaterki wśród kolorowych kosmetyków.

Czerwona szminka – instrukcja obsługi

Czerwona szminka jest wymagająca w obejściu. Przede wszystkim wymusza na nas trzymanie się kilky żelaznych zasad, które przesądzą o sukcesie i efekcie końcowym.

  1. Pamiętaj aby przed nałożeniem czerwieni na usta, wklepać w wargi odrobinę podkładu lub delikatnieje przypudrować.
  2. Bardzo ważne jest konturowanie ust. Dzięki niemu szminka nie będzie się rozmazywać i dłużej pozostanie na ustach. Ale uwaga! Konturówka musi być w tym samym kolorze co szminka. Niedopasowanie odcienia zamiast podkreślać piękno ust będzie je szpecić.
  3. W aplikowaniu czerwonej szminki ważna jest precyzja. Nie poleca się nakładania szminki bezpośrednio na usta. Lepiej użyć do tego specjalnego pędzelka. Pozwoli to dotrzeć do wszelkich zakamarków ust sprawiając, że rysunek będzie wyglądał nienagannie. Do tego zaletą takiej metody jest kontrola nad intensywnością koloru.

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.

Editor's choice