...
ciałopielęgnacja ciałaPoradniki

Domowe sposoby na cellulit

domowe sposoby na cellulit

Cellulit to zmora współczesnych kobiet. Nieważne ile masz lat. Nieważne czy jesteś szczupła czy puszysta. Pomarańczowa skórka może dopaść cię w każdej chwili. Oczywiście są kobiety, którym to nie przeszkadza. Niestety nie każda z nas akceptuje nierówności na udach i pupie. Cellulit potrafi dać nam w kość i być źródłem kompleksów. Ważne, że możemy z nim walczyć, a przy odrobinie zaciętości i wytrwałości możemy z nim wygrać.

Powody powstawania cellulitu

Większość kobiet myśli, że cellulit to wina złej diety i niskiej aktywności fizycznej. Owszem, może tak być, ale nie jest to jedyna przyczyna. Pomarańczowa skórka może być następstwem zaburzeń metabolicznych, przyjmowania tabletek antykoncepcyjnych i leków hormonalnych (np. na tarczycę). Może też wynikać z palenia papierosów i picia alkoholu. I o ile z niektórymi z nich trudno jest walczyć (problemy hormonalne) to już niewielkie zmiany w sposobie żywienia, wprowadzenie ruchu a także manualne oddziaływanie na skórę z zewnątrz czynią cuda.

Jak się pozbyć cellulitu?

Walka z pomarańczową skórką nie jest łatwa, ale nie jest niemożliwa. Niestety, dostępne w drogeriach kosmetyki same cudów nie zdziałają. Warto je stosować, ale nie warto oczekiwać od nich nie wiadomo czego. Aby zwalczyć cellulit należy podejść do niego kompleksowo. Warto zadbać o zdrową dietę i ćwiczenia fizyczne. Na cellulit dobrze sprawdzają się rolki i rower. Warto wykonywać też inne ćwiczenia na nogi, biodra i pupę. Podstawą diety powinny być świeże warzywa, owoce i… duże ilości wody mineralnej. Należy również postarać się o masaże. Szczególnie poleca się drenaż limfatyczny, masaże wałkami, zabiegi laserowe i ultradźwięki. Tanim, a jednocześnie skutecznym rozwiązaniem na cellulit jest masaż bańką chińską.

masaż bańką chińską

Masaż bańką chińską – co i jak

Specjalne bańki chińskie można kupić w aptece lub drogerii. Zestaw zawiera zazwyczaj bańki w kilku rozmiarach oraz oliwkę do masażu. Jeśli takiej oliwki nie ma w zestawie, kupisz ją samodzielnie w każdym sklepie z kosmetykami. Jak się zabrać do masażu? Najpierw należy posmarować wybrane części ciała oliwką i dopiero później przejść do ataku. Gumową bańkę należy przyssać do skóry a następnie przesuwać ją w kierunku pachwin lub pach tak aby przetaczać limfę w stronę węzłów chłonnych. Inaczej mówiąc: masaż wykonujemy zawsze od dołu ku górze. Jedynie pośladki masujemy od góry do dołu oraz ruchami kolistymi. Uwaga! Masażu nie można wykonywać codziennie. Najpierw warto zaobserwować jak po takim masażu reaguje skóra. Niestety mogą pojawić się siniaki. Póki nie zejdą – masaż odpuszczamy. Na start wystarczy seria 8-10 zabiegów wykonywanych co 4-5 dni. Już po pięciu powinniście widzieć efekt zmniejszenia się cellulitu.

Warto również pamiętać, zwłaszcza na samym początku przygody z bańką chińską, aby masaż wykonywać delikatnie i nie zasysać bańki zbyt mocno. Dopiero kolejne masaże będą mniej bolesne, a siniaki po nich nieczęste. Skóra się przyzwyczai bo rozbijecie już największe grudki tłuszczu.

 

 

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.

Editor's choice