...
ciałopielęgnacja ciałaPoradniki

Jak dbać o biust, by był piękny i jędrny

Pinterest
Pinterest

Zadbany, a więc kształtny i jędrny biust jest chyba jednym z największych atutów każdej kobiety. Jeśli chcecie mieć ładne piersi, które będą prawdziwym powodem do dumy, musicie same o nie zadbać. Nic bowiem nie dzieje się samo z siebie. Bez względu na to, czy macie małe piersi, czy duże powinnyście codziennie poświęcać im kilka minut. Dzięki prostym zabiegom, regularnym ćwiczeniom i odpowiednim kosmetykom wasze piersi będą w dobrej formie przez wiele lat.

Co robić, aby piersi były piękne i jędrne bez względu na wiek? Poniżej znajdziecie kilka sprawdzonych sposobów…

Po pierwsze – kosmetyki

Tak jak skóra na twarzy wymaga właściwie dobranych produktów kosmetycznych, tak i nasz dekolt musi mieć solidne wsparcie. Z dostępnych na rynku kosmetyków do pielęgnacji biustu warto wybrać serum ujędrniające, krem nawilżający i peeling. Kosmetyki te nie tylko pomogą zachować gładkość skóry, ale także dodatkowo ją ujędrnią i zapewnią elastyczność. Biorąc pod uwagę fakt, że skóra w okolicy piersi jest niezwykle delikatna, należy sięgać wyłącznie po delikatne produkty do jej pielęgnacji. Jeśli chodzi o peeling to warto stosować go raz lub dwa razy w tygodniu. Do codziennej pielęgnacji warto wybierać serum i kremy obfitujące w wyciągi z alg, glinki i błota. Doskonale spiszą się też kremy zawierające masło shea. Raz na jakiś czas warto również położyć na dekolt specjalną maseczkę. Takie maseczki bez problemu dostaniecie w każdym sklepie z kosmetykami.

Z kosmetyków osobiście mogę wam polecić skoncentrowane serum do biustu marki Eveline, które nie tylko wypełnia i powiększa piersi, ale także ładnie je podnosi i ujędrnia oraz maskę napinającą biust marki ESOTIQ. Produktem wartym polecenia jest także peeling do biustu ESOTIQ.

Serum modelujące do biustu PUSH UP EVELIN (źródło: evelin.com)
Serum modelujące do biustu PUSH UP EVELIN (źródło: eveline.pl)

 

Maska napinająca biust ESOTIQ (źródło: esotiq.com)
Maska napinająca biust ESOTIQ (źródło: esotiq.com)

 

Peeling do biustu ESOTIQ (źródło: esotiq.com)
Peeling do biustu ESOTIQ (źródło: esotiq.com)

 

 

Po drugie – masaż biustu

Obok kosmetyków, ważną rolę w pielęgnacji biustu odgrywa masaż. Poprawia on mikrokrążenie, dzięki czemu skóra piersi staje się bardziej napięta i elastyczna. Robiąc masaż piersi należy wykonywać koliste ruchy od dołu ku górze. Poza klasycznym masażem dobrze jest także zaserwować własnym piersiom masaże wodą. Najłatwiej wykonać je pod prysznicem, naprzemiennie polewając piersi raz ciepłą, raz zimną wodą. Taki zabieg sprawi, że biust będzie jędrniejszy i lepiej ukrwiony.

Po trzecie – ćwiczenia na biust

Kosmetyki i masaże to jedno. Bardzo ważne są także ćwiczenia mięśni piersiowych, o których kobiety zazwyczaj zapominają. Takie ćwiczenia nie zajmują zbyt dużo czasu, a efekty jakie niosą za sobą są nieocenione. Dzięki kilku prostym ćwiczeniom biust będzie jędrniejszy i nie będzie opadał. Co więcej będzie miał piękny kształt. Odpowiednie ćwiczenia bez trudu znajdziecie w sieci. Do ćwiczeń, które osobiście mogę wam polecić należy ćwiczenie polegające na złożeniu rąk tak, jak do modlitwy (z tym, że stykać powinny się nie tylko dłonie, ale i łokcie), a następnie naciskaniu rękami na siebie przez kilka sekund. Policzcie do 10, a potem się rozluźnijcie. Ćwiczenie powtórzcie kilka razy. Dobre efekty przynoszą też damskie pompki. Pamiętajcie również, aby na co dzień nie garbić się. Nie dość, że zgarbiona pozycja nie wygląda ładnie, to na dodatek w takiej pozycji piersi wydają się być mniejsze.

 

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.

Editor's choice