...
Poradnikitwarz

Jak dbać o dobrą kondycję skóry pod oczami?

kremy pod oczy
źródło: http://se.pl

Okolice oczu należą do najbardziej wrażliwych i podatnych na uszkodzenia. Skóra pod oczami jest bardzo cienka i delikatna. Już niewielkie zaniedbania z naszej strony, mocno odbijają się na jej kondycji. Jeśli chcemy cieszyć się pięknym spojrzeniem i młodą skórą wokół oczu, musimy same o nią zadbać. W jaki sposób?

Po pierwsze – ochrona przed słońcem

Skóra pod oczami ma tendencje do przesuszania się, w efekcie czego powstają na niej nieestetyczne zmarszczki. W sezonie wiosenno-letnim w sposób szczególny powinnyśmy zadbać o ochronę delikatnych miejsc przed działaniem promieni słonecznych. W jaki sposób? Przede wszystkim sięgając po specjalne kremy pod oczy z filtrem UV. Najlepiej sprawdzą się preparaty o gęstej konsystencji, które w przeciwieństwie do rzadkich kremów nie spływają ze skóry.

Po drugie – demakijaż

Demakijaż oczu to jeden z ważniejszych rytuałów pielęgnacyjnych. Jeśli nie pozbędziemy się makijażu, ten zacznie podrażniać skórę i może przyczyniać się do powstania obrzęków pod oczami. Źle wykonywany demakijaż może też przyczyniać się do szybszego starzenia się skóry. Uwaga! Do wykonywania demakijażu należy stosować wyłącznie przeznaczone do tego preparaty. Idealnie sprawdzą się wszelkie olejki i płyny dwufazowe.

Po trzecie – dobry krem pod oczy

Po każdym demakijażu należy wklepać w skórę krem. Ale uwaga! Ze względu na to, że okolice oczu są bardzo delikatne i cienkie, nie powinno się w ich obrębie stosować kremów, które stosujemy do twarzy. Dla skóry pod oczami przeznaczone są specjalne kremy pod oczy. Tego typu kosmetyki są o wiele lżejsze niż kremy do twarzy i posiadają mniej substancji zapachowych lub nie mają ich wcale.

Jaki krem pod oczy wybrać?

Kremy pod oczy powinny być dostosowane do potrzeb naszej skóry. Jeśli skóra pod oczami jest mocno przesuszona, szara i zmęczona należy sięgnąć po krem intensywnie nawilżający i regenerujący (kliknij). Dla skóry bez szczególnych problemów, dobre będą kremy pod oczy odżywcze. Dla kobiet dojrzałych poleca się kremy przeciwzmarszczkowe z koenzymem Q10. Dla kobiet po 40 roku życia dobrze sprawdzą się kremy pod oczy o działaniu ujędrniającym, z witaminą A i E oraz białkiem pszenicy.

Dobre kremy pod oczy czyli jakie?

Dobre kremy pod oczy pozbawione są substancji zapachowych i zachowują pH właściwe dla skóry wokół oczu. Poza tym, nie powodują podrażnień spojówek, są przebadane okulistycznie i dermatologicznie. Dobry krem powinien posiadać filtry przeciwsłoneczne UVA i UVB. Powinien również zapewniać długotrwałe nawilżenie i poprawiać elastyczność skóry.

 

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.

Editor's choice