...
pielęgnacja twarzyPoradnikitwarz

Jak golić zarost bez podrażnień?

źródło: pinterest
źródło: pinterest

Problemy z goleniem zarostu ma wielu mężczyzn. Mimo, że na rynku dostępnych jest wiele nowoczesnych preparatów i gadżetów do golenia, to jednak problemem wciąż pozostają podrażnienia po goleniu. Wielu mężczyzn wybiera niewłaściwe kosmetyki do golenia. Wielu nie stosuje preparatów po goleniu. Jeszcze inni nie dbają o właściwie przygotowanie skóry do golenia. I problem mamy murowany! Jak się golić i czym się golić? O tym w dzisiejszym poście.

Po pierwsze – odpowiednie przygotowanie skóry przed goleniem

Cały sekret udanego golenia zarostu tkwi we właściwym przygotowaniu skóry przed „zabiegiem”. Nigdy nie zabieraj się za golenie, jeśli uprzednio nie umyjesz twarzy. Oczyszczenie skóry przy pomocy pianki lub żelu myjącego pomoże pozbyć się tłuszczu, martwych komórek skóry i zanieczyszczeń, które nagromadziły się w ciągu dnia lub nocy. Spłukanie preparatu myjącego ciepłą wodą sprawi dodatkowo, że skóra się rozluźni, a zarost nieco zmięknie i tym samym będzie łatwiejszy do usunięcia.

Po drugie – golenie

Nigdy nie usuwaj zarostu bez zastosowania odpowiedniego kosmetyku do golenia. Bez pianki czy żelu nawet nie rozpoczynaj usuwania zarostu. W ten sposób tylko nabawisz się poważnych podrażnień, które poza tym, że będą boleć, będą także nieestetycznie się prezentować.

Do golenia używaj kosmetyków z dużą zawartością naturalnych substancji nawilżających, zmiękczających i zapewniających odpowiedni ślizg ostrzom maszynki. Pamiętaj aby preparat do golenia dokładnie rozprowadzić na skórze, a następnie chwilę odczekać aż zarost zostanie ładnie zmiękczony.

Golenie zawsze rozpoczynaj od partii miękkiego zarostu, a więc od szyi oraz policzków. Stopniowo przechodź do partii, gdzie zarost jest twardszy – podbródek, okolice pod nosem i wokół ust.

Po trzecie – pielęgnacja skóry po goleniu

Woda po goleniu Nivea Silver Protect
Woda po goleniu Nivea Silver Protect

Zawsze po zakończonym goleniu, przemyj twarz ciepłą wodą tak, aby zmyć pozostałości po preparacie golącym. Następnie zaaplikuj na skórę kosmetyk o działaniu łagodzącym, nawilżającym i dającym poczucie komfortu, jak np. woda po goleniu Nivea Silver Protect ( tutaj ).

Unikaj kosmetyków na bazie alkoholu, bo one najbardziej podrażniają skórę i powodują dyskomfort. Najzdrowsza dla skóry jest woda po goleniu na bazie wyciągów roślinnych i prowitaminy B5, jak Nivea Silver Protect. Składniki te doskonale pielęgnują skórę i zapewniają jej właściwą odnowę po goleniu.

Pamiętaj, że systematyczne stosowanie kosmetyków po goleniu nie tylko zapobiegnie nieprzyjemnym podrażnieniom, ale także zwiększy elastyczność skóry i sprawi, że ta będzie świetnie nawilżona i tym samym mniej podatna na procesy starzenia się.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.

Editor's choice