...
dłonie i stopypielęgnacja dłoniPoradniki

Jak naprawić zniszczone paznokcie?

piękne zadbane paznokcie zimową porą

Łamliwe paznokcie to problem wielu kobiet. A przecież każda z nas chciałaby mieć zdrowe, mocne i długie paznokcie. Niestety, bardzo często to codzienne obowiązki (mycie naczyń, gotowanie, sprzątanie, pranie) osłabiają kondycję naszych pazurków, w efekcie czego te rozdwajają się i łamią. Całe szczęście nawet bardzo zniszczone paznokcie można naprawić. W jaki sposób?

Właściwa pielęgnacja

Wiele problemów z paznokciami bierze się z nieprawidłowej pielęgnacji. Stosowanie byle jakich zmywaczy do paznokci nie tylko uszkadza płytkę, ale także powoduje jej pękanie. Używanie byle jakiś pilniczków do paznokci również bardzo im szkodzi. Chcąc cieszyć się zdrowymi i ładnymi paznokciami, warto zainwestować w bezacetonowe zmywacze z witaminami oraz szklane lub mineralne pilniczki. Raz na jakiś czas warto także zaserwować paznokciom odżywczą kąpiel z oliwy z oliwek lub olejku lnianego.

 Odżywka

Dobra odżywka to podstawa pielęgnacji paznokci. Warto o tym pamiętać i zaopatrzyć się w odpowiedni preparat. Odżywkę należy nakładać niezależnie od tego, czy malujemy paznokcie, czy nie. Obowiązkowo nakładamy ją przed pomalowaniem paznokci tak, aby zminimalizować ryzyko pojawienia się przebarwień. Dotyczy to zwłaszcza lakierów w ciemnych odcieniach. Najlepsze są preparaty wielowitaminowe, spełniające wiele funkcji. Odżywki stosujemy regularnie, bo tylko wtedy wywiążą się ze swej roli.

 Zdrowa dieta

Dieta dla paznokci? Może brzmi dziwnie, ale prawda jest taka, że nawet najlepsza odżywka czy lakier nie zdołają zdziałać cudów, jeśli nie dostarczymy naszemu organizmowi odpowiednich witamin i minerałów. To właśnie składniki pochodzące z pożywienia, mają największy wpływ na stan i kondycję paznokci. Najwięcej cennych witamin znajdziecie oczywiście w owocach i paznokciach. Zwłaszcza zielone warzywa posiadają witaminy i pierwiastki, które odpowiadają za zdrowie paznokci i zapobiegają ich łamaniu się czy rozdwajaniu.

 

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.

Editor's choice