...
demakijażPoradnikitwarz

Jak ochronić rzęsy przed zniszczeniem? Oto kilka niezawodnych sposobów!

pinterest
pinterest

Długie, gęste, mocne… każda z nas marzy o rzęsach rodem z reklamy. Niestety, nasze rzęsy nie mają na co dzień lekko. Codziennie narażamy je (mniej lub bardziej świadomie) na różnego rodzaju uszkodzenia. Traktujemy mascarą, potem mleczkiem do demakijażu. Czasami do tych naturalnych doklejamy sztuczne kępki… Nie da się ukryć, że wszystkie te zabiegi osłabiają nasze rzęsy, w efekcie czego zaczynają wypadać i stają się coraz rzadsze. I mimo, że czasu nie da się cofnąć, to jednak w każdej chwili możemy rozpocząć akcję ratunkową dla naszych rzęs.

Zobaczcie, co robić, aby rzęsy pozostawały w dobrej formie:

Po pierwsze – odpoczynek od mascary

Większość z nas, kobiet używa na co dzień tuszu do rzęs. Niestety nawet ten z najwyższej półki używany zbyt często potrafi wyrządzić wiele złego. Dlatego też, jeśli tylko to możliwe, raz na jakiś czas zaserwujcie swoim rzęsom odpoczynek od tego kosmetyku. Jeśli wiecie, że danego dnia nie będziecie wychodzić z domu lub wasze wyjście ograniczy się do wizyty w warzywniaku, nie malujcie się. Taki oddech dobrze zrobi waszym rzęsom.

pinterest
pinterest

Po drugie – STOP dla kosmetyków wodoodpornych

Mimo, że mascara wodoodporna jest bardzo trwała i zapewnia perfekcję w makijażu na długi czas, to jednak jest bardzo trudna do zmycia. Żeby dokładnie się jej pozbyć, potrzeba drogiego i specjalistycznego produktu do demakijażu, którego większość z nas nie posiada. Pozbywając się wodoodpornego tuszu przy pomocy zwykłego środka do demakijażu, pozbywamy się przy okazji połowy rzęs. Jeśli więc nie zamierzacie pływać z pomalowanymi oczami, odpuśćcie sobie wodoodporny gadżet.

Po trzecie – serum do rzęs

Na rynku dostępnych jest wiele produktów pielęgnacyjnych do rzęs. Z bogatej gamy najbardziej polecam wam skoncentrowane serum, które sprawi, że wasze rzęsy nie tylko będą szybciej rosły, ale także będą mocniejsze, gęstsze i dłuższe. Po serum sięgajcie zawsze przed położeniem się spać. Kosmetyk stosujcie regularnie, a po niedługim czasie zobaczycie spektakularne efekty

pinterest
pinterest

Po czwarte – sztuczne rzęsy z umiarem

Rozumiem, że niektóre z was chcąc podkreślić swoje spojrzenie, sięgają po sztuczne kępki rzęs. Fakt, wyglądają one dość efektownie, jednakże warto stosować je tylko raz na jakiś czas. Sięgając po sztuczne rzęsy należy pamiętać również o tym, aby koniecznie zdjąć je przed snem. Warto mieć na uwadze także to, aby sztuczne rzęsy usuwać w sposób delikatny tak, aby przy okazji nie powyrywać tych naturalnych.

Po piąte – higiena rąk

Spytacie się pewnie, co wspólnego ma higiena rąk z naszymi rzęsami. To proste. Czyste ręce uchronią nas przed rozmaitymi bakteriami, które mogą wywołać zapalenie spojówek i wypadanie rzęs. Myjąc ręce uchronicie siebie i swoje rzęsy przed groźnymi infekcjami.

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.

Editor's choice