...
Poradniki

Jak pielęgnować skórę wokół oczu?

kadr na piękne oczy modelki
źródło: http://clarena.pl

Skóra wokół oczu jest bardzo cienka i delikatna, dlatego też częściej ulega podrażnieniom. Przez to, że jest w niej bardzo mało gruczołów łojowych, łatwo się przesusza. To właśnie tutaj najwcześniej pojawiają się pierwsze zmarszczki mimiczne. Aby skóra wokół oczu pozostawała w dobrej formie, nie podrażniała się zbyt często, nie przesuszała, ani też nie starzała przedwcześnie, musi być odpowiednio pielęgnowana. Właściwa dieta bogata w witaminy i minerały, nawilżanie organizmu od wewnątrz to często za mało. Należy jeszcze zadbać o solidny demakijaż oczu, który poza makijażem, usunie też kurz i zanieczyszczenia, a także dobre kremy, które nawilżą i odżywią delikatną skórę. Jak to powinno wyglądać krok po kroku?

Demakijaż oczu

W pielęgnacji skóry wokół oczu bardzo ważny jest dokładny i profesjonalny demakijaż. Nigdy nie kładziemy się spać w makijażu, nawet jeśli jest on naturalny i delikatny! Do wykonania demakijażu należy używać wyłącznie preparatów do tego przeznaczonych. Mogą to być mleczka, śmietanki, dwufazowe płyny do demakijażu oczu lub płyny micelarne. Uwaga! Podczas usuwania makijażu nie wolno pocierać powiek i rozciągać skóry wokół oczu. Najlepiej wacik nasączony płynem do demakijażu przyłożyć na parę sekund do oka i dopiero później zmyć makijaż. W ten sposób kosmetyki będą miały szansę się rozpuścić i łatwej zejdą.

Kremy pod oczy

Kremy (kliknij) to podstawa codziennej pielęgnacji okolic oczu. Każda kobieta po 25 roku życia powinna po nie sięgać, a wszystkie 30-latki powinny się z nimi zaprzyjaźnić na dobre. Idealne kremy nawilżają i odżywiają. Poza tym obfitują w aktywne składniki biologiczne: proteiny, lipidy, ceramidy. Wybierając krem pod oczy należy kierować się przede wszystkim własnym wiekiem. Między 20 a 30 rokiem życia wybierajmy kremy o działaniu głęboko nawilżającym. Bogate w witaminę A i E kosmetyki pomogą utrzymać właściwe napięcie i nawilżenie naskórka. Po 30. roku życia najlepsze będą kremy o działaniu nawilżającym, odżywczym i przeciwzmarszczkowym, takie, które zapobiegają pogłębianiu istniejących już delikatnych zmarszczek. Po 40 roku życia idealne będą preparaty o intensywniejszym działaniu przeciwzmarszczkowym, napinającym, ale nadal nawilżającym.

Masaż okolic oczu

Dobrą kondycję skórze wokół oczu zapewnią systematyczne masaże. Delikatnie masując skórę wokół oczu usprawniamy krążenie krwi, a co za tym idzie dotleniamy i odżywiamy tkanki. W efekcie skóra uzyskuje zdrowy koloryt. Uwaga! Okolic oczu nie masujemy zbyt mocno. Należy to robić delikatnie, najlepiej palcem serdecznym. Możemy także lekko oklepywać skórę, co na pewno przyniesie ulgę dla oczu. Ps. Na opuchniętą skórę pod oczami pomocne będą chłodne okłady. Można je robić przy użyciu specjalnych żelowych płatków lub schłodzonych w zamrażalce łyżeczek.

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.

Editor's choice