...
ciałopielęgnacja ciałapielęgnacja twarzyPoradnikitwarz

Jak pielęgnować suchą skórę zimą

źródło: pinterest
źródło: pinterest

Sucha skóra, podobnie z resztą jak wrażliwa, należy do bardzo wymagających. Niewłaściwie pielęgnowana, szybko staje się spierzchnięta i zaczerwieniona. Piecze i swędzi jednocześnie. Sezon zimowy nie jest łaskawy dla skóry suchej. Niskie temperatury i silny wiatr powodują na jej powierzchni rozmaite uszkodzenia. Jak pielęgnować suchą skórę zimą, aby przetrwała w dobrej kondycji? 

Pielęgnacja suchej skóry w sezonie zimowym powinna być skupiona na silnym nawilżaniu i natłuszczaniu. Powinna również obejmować kompleksową ochronę przed mrozem i wiatrem. Podstawą powinny być kremy bogate w glicerynę, eucerynę i kwasy tłuszczowe czyli składniki tworzące naturalną barierę ochronną na powierzchni skóry. Unikać należy preparatów, które w swoim składzie posiadają wodę. W zetknięciu z mrozem, tego typu preparaty zamarzają powodując przy tym odmrożenia. Wybierając się w góry dobrze mieć pod ręką preparaty chroniące przed promieniowaniem słonecznym. Krem z faktorem 30-40 powinien w zupełności wystarczyć.

krem nawilżającyNależy pamiętać, aby przed każdym wyjściem z domu solidnie nasmarować skórę odpowiednimi preparatami. Po powrocie do domu należy jak najszybciej zmyć makijaż (w przypadku pań) i nałożyć kosmetyk nawilżający, a na noc silnie regenerujący.

Dobrym rozwiązaniem na sezon zimowy jest lekkie serum nawilżające, które wklepuje się zaraz po zmyciu makijażu. Idealne serum to takie, które w swoim składzie zawiera składniki zatrzymujące wodę, jak np. kwas hialuronowy. Uwaga! Na serum powinno się zawsze nałożyć krem (nawilżający lub natłuszczający). Serum nigdy nie stosujemy na skórę samodzielnie.

Raz w tygodniu dobrze jest też nałożyć na twarz maseczkę regenerującą lub silnie nawilżającą. Dobrym pomysłem będą preparaty z zawartością mocznika, który zatrzymuje wodę w skórze i delikatnie złuszcza naskórek. Systematyczna aplikacja maseczki na twarz sprawi, że skóra będzie idealnie nawilżona, gładka i promienna.

peeling do twarzy Nivea (źródło: www.nivea.pl)
peeling do twarzy Nivea (źródło: www.nivea.pl)

Oczywiście żadnego preparatu pielęgnującego (kremu, serum) nie można aplikować na nieoczyszczoną skórę. Nie zapominajcie więc o dokładnym myciu skóry twarzy (koniecznie rano i wieczorem). Możecie robić to przy pomocy żelu lub mleczka. Osoby, które mają problem z niedoskonałościami powinny sięgnąć po delikatny peeling do twarzy, najlepiej taki, który śmiało można stosować codziennie. Moją propozycją dla was jest żel-peeling do codziennego mycia twarzy marki NIVEA. Dzięki delikatnie peelingującym drobinkom, kosmetyk wyrównuje i wygładza powierzchnię skóry, a także pozostawia ją idealnie czystą i gotową na przyjęcie innych preparatów.

Mając suchą skórę nie można zapomnieć o nawilżaniu pomieszczenia, w którym się przebywa. Centralne ogrzewanie ma skłonność do wysuszania skóry, dlatego też w pokoju w którym spędzamy najwięcej czasu warto posiadać urządzenia nawilżające. Jeśli takowych nie posiadamy, możemy użyć naczynia z wodą i umieścić je blisko grzejnika.

 

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.

Editor's choice