...
demakijażmedycyna estetycznaPoradnikitwarzzabiegi kosmetyczne

Jak pozbyć się cieni pod oczami?

źródło: pinterest
źródło: pinterest

Cienie pod oczami to prawdziwa zmora kobiet w różnym wieku. Takie cienie nie tylko nieestetycznie wyglądają, ale także dodają lat i sprawiają, że wyglądamy na bardzo zmęczone. Oczywiście – możemy zamaskować je odpowiednim makijażem, ale jest to tylko chwilowe rozwiązanie. Co robić, żeby cienie pod oczami stały się tylko przykrym wspomnieniem i odeszły raz na zawsze?

Ochrona przed słońcem

Biorąc pod uwagę fakt, że skóra pod oczami jest niezwykle wrażliwa i delikatna, wymaga odpowiedniej ochrony i pielęgnacji. Bardzo ważne jest zabezpieczenie delikatnych okolic przed niekorzystnym działaniem promieni słonecznych. W tym celu warto sięgnąć po specjalne preparaty z filtrem UV. Dobrze jest wybierać takie, które mają gęstą konsystencję, bo te chronią najlepiej.

Właściwy demakijaż

Demakijaż oczu jest kwestią bardzo ważną. Niestety dość często do jego wykonania wybieramy nieodpowiednie kosmetyki, które tylko podrażniają skórę i wywołują stan zapalny, a co za tym idzie – przyczyniają się do powstawania worków pod oczami. Dlatego też do demakijażu należy sięgać po preparaty delikatne, które nie wymagają mocnego pocierania skóry. Idealnie sprawdzą się wszelkie olejki i płyny dwufazowe.

Odpowiednie kremy pod oczy

Krem pod oczy to podstawa pielęgnacji delikatnej skóry. Najlepiej stosować żele i kremy zawierające arnikę – zioło, które przyspiesza likwidację nieestetycznych siniaków pod oczami. W likwidacji cieni pomocne będą też preparaty z miłorzębem japońskim lub kasztanowcem. Dla wyraźnych sińców poleca się również kremy z witaminą C i K.

Niższa temperatura

Bardzo często na powstanie siniaków pod oczami ma wpływ mycie twarzy zbyt ciepła wodą. Ciepła woda powoduje bowiem, że skóra pod oczami staje się bardziej napuchnięta i podrażniona, co owocuje ciemnymi siniakami. Warto więc obniżyć temperaturę wody, którą myje się twarz. Umycie twarzy chłodną wodą zaradzi wszelkim problemom. Dodatkowo pobudzi krążenie krwi, przez co skóra będzie wyglądała ładniej.

Profesjonalne zabiegi

Zabiegi medycyny estetycznej są po to, aby z nich korzystać. Na pewno nie można się ich bać. Niektóre z nich w oka mgnieniu likwidują problemy z cieniami pod oczami i sprawiają, że nieestetyczny problem już się nie pojawia.

Kojące okłady

Od czasu do czasu możemy zaserwować naszym oczom okłady. To rozwiązanie może i jest stare jak świat, ale na pewno jest też bardzo efektywne. Na problemy ze skórą pod oczami pomocne będą okłady z rumianku, który silnie rozjaśnia oraz okłady z lipy i bławatka.

Korektor

Natychmiastową likwidację cieni pod oczami zapewni nam korektor. Oczywiście najlepiej wybrać ten, który przeznaczony jest do okolic oczu. Im jaśniejszy odcień korektora, tym lepiej. Sama aplikacja korektora również ma duże znaczenie. Korektor nakładamy pod okiem rysując trójkąt, a następnie delikatnie wklepujemy kosmetyk w skórę. Siniaki znikają w oka mgnieniu!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.

Editor's choice