...
Poradniki

Jak się pozbyć plamek na zębach

źródło: adent.com.pl
źródło: adent.com.pl

Zdrowe, a przede wszystkim białe zęby to atrybut każdej kobiety i każdego mężczyzny. Piękny uśmiech znacznie ułatwia życie i poniekąd przyczynia się do sukcesu prywatnego oraz zawodowego. Zdrowe i zadbane zęby dodają pewności siebie, poprawiają samoocenę, zapewniają dobre samopoczucie i co najważniejsze – odejmują lat. Niestety, bardzo często poprzez codzienne zaniedbania sprawiamy, że nasze zęby tracą na swym pięknie.

Dość częstym problemem, z którym boryka się większość osób są nieestetyczne plamki na zębach. U źródeł ich powstania znajduje się nieodpowiednia (czytaj: mało sumienna) higiena jamy ustnej, picie czarnej kawy lub czerwonego wina, a także palenie papierosów. Również przyjmowanie niektórych leków oraz zaburzenia hormonalne mogą przyczynić się do powstania plam na zębach. Dobra wiadomość w tym wszystkim jest taka, że z plamkami czyli przebarwieniami można walczyć i walkę tę można wygrać. W jaki sposób? Oto sprawdzone sposoby!

Wybielanie zębów – domowe sposoby

Sposobów na pozbycie się plamek z zębów, czyli popularnych przebarwień jest naprawdę sporo. Do niedrogich metod walki o piękny uśmiech możemy zaliczyć domowe sposoby wybielania naszego uzębienia. Aby pozbyć się nieestetycznych przebarwień, musimy sięgnąć po odpowiednie produkty wybielające, których nie brakuje ani w aptekach, ani w drogeriach. W bogatej gamie tego typu produktów znajdziemy pasty wybielające, płyny do płukania ust o działaniu wybielającym, paski wybielające oraz żele o działaniu wybielającym. Produkty te potrafią wybielić zęby nawet o jeden czy dwa tony, ale niestety na efekty zazwyczaj musimy trochę poczekać. Pasta do zębów, podobnie jak płyn do jamy ustnej nie wybielą naszych zębów z dnia na dzień. Do tego potrzeba trochę czasu. Aby uzyskać pożądane efekty, musimy narzucić sobie także odrobinę samodyscypliny.

Wybielanie zębów w gabinecie dentystycznym

lampawybWspółczesna stomatologia daje nam szeroki wachlarz rozwiązań wybielających. Stomatolog przy użyciu specjalistycznych preparatów może rozjaśnić nasz uśmiech o kilka tonów i to w bardzo krótkim czasie. Nowoczesne centra stomatologiczne mają obecnie w swojej ofercie szereg zabiegów, których celem jest przywrócenie zębom olśniewającej bieli. Mimo, że zabiegi te nie należą do najtańszych, warto w nie zainwestować, bo działają prawdziwe cuda. Doskonałe efekty przynosi zarówno wybielanie laserowe, jak również wybielanie nakładkowe. Bardzo popularne w ostatnim czasie jest wybielanie lampą akceleracyjną LED. Taki sposób wybielania zębów oferuje m.in. stomatolog w Warszawie ADENT. Zabieg trwa około 45 minut. Efekt wybielenia jest widoczny zaraz po zakończeniu naświetlania. Równie popularną metodą wybielania jest także wybielanie kombinowane, które obejmuje wybielanie w gabinecie stomatologicznym i w zaciszu własnego domu. Tego typu wybielanie oferuje również stomatolog w Warszawie ADENT.

Zmiana nawyków żywieniowych

Decydując się na zabieg wybielania zębów, musimy jednocześnie zadbać o zmianę nawyków żywieniowych. W odstawkę powinny pójść wszelkie produkty barwiące, a więc kawa, herbata, czerwone wino, jagody, czereśnie, pomidory, itp. Zmiana diety pomoże utrzymać efekty zabiegu wybielającego, a także pomoże uchronić zęby przed powstaniem nowych plamek.

 Po więcej informacji dotyczących usług Adent zapraszam TU.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.

Editor's choice