...
Poradniki

Jak się pozbyć plamek na zębach

źródło: adent.com.pl
źródło: adent.com.pl

Zdrowe, a przede wszystkim białe zęby to atrybut każdej kobiety i każdego mężczyzny. Piękny uśmiech znacznie ułatwia życie i poniekąd przyczynia się do sukcesu prywatnego oraz zawodowego. Zdrowe i zadbane zęby dodają pewności siebie, poprawiają samoocenę, zapewniają dobre samopoczucie i co najważniejsze – odejmują lat. Niestety, bardzo często poprzez codzienne zaniedbania sprawiamy, że nasze zęby tracą na swym pięknie.

Dość częstym problemem, z którym boryka się większość osób są nieestetyczne plamki na zębach. U źródeł ich powstania znajduje się nieodpowiednia (czytaj: mało sumienna) higiena jamy ustnej, picie czarnej kawy lub czerwonego wina, a także palenie papierosów. Również przyjmowanie niektórych leków oraz zaburzenia hormonalne mogą przyczynić się do powstania plam na zębach. Dobra wiadomość w tym wszystkim jest taka, że z plamkami czyli przebarwieniami można walczyć i walkę tę można wygrać. W jaki sposób? Oto sprawdzone sposoby!

Wybielanie zębów – domowe sposoby

Sposobów na pozbycie się plamek z zębów, czyli popularnych przebarwień jest naprawdę sporo. Do niedrogich metod walki o piękny uśmiech możemy zaliczyć domowe sposoby wybielania naszego uzębienia. Aby pozbyć się nieestetycznych przebarwień, musimy sięgnąć po odpowiednie produkty wybielające, których nie brakuje ani w aptekach, ani w drogeriach. W bogatej gamie tego typu produktów znajdziemy pasty wybielające, płyny do płukania ust o działaniu wybielającym, paski wybielające oraz żele o działaniu wybielającym. Produkty te potrafią wybielić zęby nawet o jeden czy dwa tony, ale niestety na efekty zazwyczaj musimy trochę poczekać. Pasta do zębów, podobnie jak płyn do jamy ustnej nie wybielą naszych zębów z dnia na dzień. Do tego potrzeba trochę czasu. Aby uzyskać pożądane efekty, musimy narzucić sobie także odrobinę samodyscypliny.

Wybielanie zębów w gabinecie dentystycznym

lampawybWspółczesna stomatologia daje nam szeroki wachlarz rozwiązań wybielających. Stomatolog przy użyciu specjalistycznych preparatów może rozjaśnić nasz uśmiech o kilka tonów i to w bardzo krótkim czasie. Nowoczesne centra stomatologiczne mają obecnie w swojej ofercie szereg zabiegów, których celem jest przywrócenie zębom olśniewającej bieli. Mimo, że zabiegi te nie należą do najtańszych, warto w nie zainwestować, bo działają prawdziwe cuda. Doskonałe efekty przynosi zarówno wybielanie laserowe, jak również wybielanie nakładkowe. Bardzo popularne w ostatnim czasie jest wybielanie lampą akceleracyjną LED. Taki sposób wybielania zębów oferuje m.in. stomatolog w Warszawie ADENT. Zabieg trwa około 45 minut. Efekt wybielenia jest widoczny zaraz po zakończeniu naświetlania. Równie popularną metodą wybielania jest także wybielanie kombinowane, które obejmuje wybielanie w gabinecie stomatologicznym i w zaciszu własnego domu. Tego typu wybielanie oferuje również stomatolog w Warszawie ADENT.

Zmiana nawyków żywieniowych

Decydując się na zabieg wybielania zębów, musimy jednocześnie zadbać o zmianę nawyków żywieniowych. W odstawkę powinny pójść wszelkie produkty barwiące, a więc kawa, herbata, czerwone wino, jagody, czereśnie, pomidory, itp. Zmiana diety pomoże utrzymać efekty zabiegu wybielającego, a także pomoże uchronić zęby przed powstaniem nowych plamek.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.

Editor's choice