...
pielęgnacja stópPoradnikizabiegi kosmetyczne

Jak zadbać o piękne nogi i stopy latem?

Długie jesienno-zimowe miesiące oraz kryte wiosenne obuwie nie są zbyt łaskawe ani dla naszych nóg, ani też dla naszych stóp. To właśnie po zimie stopy są najbardziej wysuszone, popękane, nieestetyczne, niechlujne. Już pierwsze zapowiedzi wiosny są doskonałym pretekstem do tego, aby kompleksowo i sumiennie zająć się skórą nóg i stóp. Nadejście lata i odkrytego obuwia letniego to ostatni dzwonek, aby na poważnie o tym pomyśleć.

piękne stopy

 

Podstawowym zabiegiem pielęgnacyjnym, który przywróci dawną świetność stopom i uczyni je na nowo pięknymi są częste kąpiele w ciepłej wodzie z dodatkiem sody oczyszczonej, która nie od dziś znana jest ze swych cudownych właściwości dezynfekujących. Warto zadbać o to, aby kąpieli poddane były nie tylko same stopy, ale też i łydki. Zabieg ten doskonale je odpręży i sprawi, że nie będą zmęczone. Zamiast sody można użyć również szałwii, kory dębu lub soli morskiej. Na opuchnięte i zmęczone zimą nogi dobrze sprawdzi się także kąpiel nagietkowa. Można również uciec się do wykonywania naprzemiennych kąpieli – jednego dnia z sodą, drugiego z szałwią lub korą dębu.

Raz w tygodniu lub częściej (jeśli tylko stopy tego wymagają) dobrze jest wykonać solidny peeling, który pomoże usunąć wszelkie zgrubienia, odciski, zrogowacenia. Pamiętajcie, by zawsze wykonywać go po zakończonej kąpieli tak, by stopy i pięty były miękkie. Można zrobić to przy użyciu specjalnych kosmetyków, jakie dostępne są w drogeriach lub zgodnie z domowym sposobem – mieszając oliwę z oliwek z solą. Dobre efekty da również papka z cukru i olejku migdałowego, a także z miodu i gruboziarnistej soli.

Ważną kwestią jest również pedicure. Pięty i podeszwę należy zetrzeć pumeksem, ewentualnie specjalną tarką, a następnie porządnie natłuścić lub nakremować. Dobrym rozwiązaniem są zarówno kremy nawilżające, jak i regenerujące. Prawda jest taka, że zarówno skóra nóg, jak i stóp wymaga ciągłego nawilżania. Dobrą metodą jest smarowanie stóp i nóg na noc i zakładanie na nie grubych, bawełnianych skarpetek. To pozwoli odżywić skórę i przywrócić jej gładkość.

Jeśli chodzi o nogi, zwłaszcza łydki, to poza peelingiem i intensywnym nawilżaniem, warto zadbać o dokładną depilację. Fantastyczne rezultaty przyniesie laserowe usuwanie włosów, które można wykonać w każdym lepszym zakładzie kosmetycznym.

Na koniec – czas, by zadbać o paznokcie. Ładnie wypiłowane i pomalowane na modny kolor będą doskonałą wizytówką nóg. W tym sezonie najmodniejsze lakiery to te w odcieniach pistacji, mięty, soczystego różu i pomarańczy.

One comment
Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.

Editor's choice