...
choroby i problemy zdrowotnePoradniki

Jak zwalczyć odciski na stopach?

Modzele i nagniotki utrudniają Ci chodzenie? Odciski wyglądają nieestetycznie na stopie? Pora poradzić sobie z nimi raz na zawsze, szczególnie gdy zbliżają się ciepłe, wakacyjne dni, podczas których nałożymy lekkie sandały odsłaniające stopy. Aby nasze stopy wyglądały zdrowo i ładnie, należy pielęgnować je każdego dnia. Gdy pojawią się odciski, warto działać natychmiastowo. Co zrobić w takiej sytuacji – oto kilka praktycznych i szybkich porad.

źródło:pinterest
źródło:pinterest

Metody naturalne

Gdy odcisk na stopie jest na pozór niewidoczny i bezbolesny, możemy spróbować poradzić sobie z nim w domu. O cudownych i wszechstronnych właściwościach czosnku pisałam nie raz i nie dwa. Może działać jak plaster. Wystarczy wymoczyć stopę i przymocować do niej plaster. Jeżeli będziemy kilka razy dziennie zmieniać opatrunek, odcisk szybko zniknie. Alternatywą dla czosnku może być plasterek cebuli lub liść aloesu. Ponadto na bolące modzele dobrze działa aspiryna z sokiem cytrynowym, ponieważ zmiękcza naskórek. Uwaga! Warto taką papkę z aspiryny owinąć folią na 15 minut, aby naturalny kompres zadziałał.

Metody z apteki

Najwygodniej, najskuteczniej i najszybciej będzie nam sięgnąć po gotowe preparaty z apteki. Na rynku farmaceutycznych znajdziemy całą gamę produktów, które pomogą nam zwalczyć odcisk na stopie – zaczynając od prostych plastrów, które najczęściej zawierają aktywny żel, pomagający usunąć zmianę skórną – kończąc na żelach i płynach. Osobiście polecam wszystkim plastry, ponieważ chronią każdą stopę przed uciskiem oraz bólem. Ponadto szybko usuwać odcisk, jeżeli są regularnie zmieniane i starannie mocowane do stopy. Plastry marki COMPEED to produkty godne uwagi, ponieważ szybko przynoszą ulgę w bólu. Największą ich zaletą jest długotrwałość. Jeden plaster na odciski  działa przez 24 godziny. W tym czasie – jeżeli jest dobrze przyklejony – chroni stopę i zapewnia jej wygodę chodzenia.

Niekiedy konieczna będzie pomoc specjalisty – chirurga lub kosmetologa. Niektóre odciski są tak uciążliwe i trudne do zwalczenia, że konieczny jest zabieg w gabinecie lekarskim. Bez obaw – usuwanie modzeli jest szybkie i prawie bezbolesne. Nie zapominajmy również o pielęgnacji stóp, tj. nawilżaniu i regularnemu usuwaniu martwego naskórka. Co więcej, istotna jest profilaktyka, zatem noszenie wygodnego obuwia i bawełnianych skarpet.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.

Editor's choice