...
Poradnikitwarz

Kobiecy wąsik nie musi być problemem!

plastry do depilacji twarzy
źródlo: http://doz.pl

Wiele kobiet boryka się z problemem meszku nad górną wargą, zwanego wąsikiem. Szczególnie widoczny jest on u dziewczyn i kobiet o ciemnych włosach. Dla większości wąsik jest źródłem kompleksów i zawstydzenia. Próbujemy zakryć go na wszelkie możliwe sposoby. Niestety, bez skutku. Bo wąsik jak na złość, nie chce się ukryć nawet pod najlepszym makijażem. Dobra wiadomość w tym wszystkim jest taka, że owy kobiecy wąsik można w łatwy sposób usunąć. I co najważniejsze – wcale nie trzeba od razu wydawać na to wszystkich oszczędności. Istnieje bowiem szereg prostych rozwiązań na walkę z wąsikiem. Jedne z nich zapewniają naprawdę trwałe efekty. Inne są tylko chwilowym rozwiązaniem problemu i wymagają regularnego powtarzania. Poniżej prezentuję najbardziej znane metody usuwania niechcianego wąsika.

Po pierwsze – pęseta

Pęseta to chyba najprostszy sposób na usunięcie wąsika. Każda z nas ma pęsetę w domu, więc w każdym momencie może po nią sięgnąć. Niestety usuwanie wąsika pęsetą nie zapewnia trwałych efektów. Usunięte włoski lubią po jakimś czasie odrastać, zwłaszcza jeśli nie wyrwiemy ich z cebulką. Tak więc pęseta to rozwiązanie wyłącznie dla cierpliwych dziewczyn, gdyż trzeba po nią sięgać dość często, aby efekty były w miarę zadowalające.

Po drugie – maszynka do golenia

Ta metoda jest stosowana przez wiele kobiet, aczkolwiek nie do końca entuzjastycznie polecana. Ostrza maszynki mają to do siebie, że mogą podrażnić delikatną, kobiecą skórę. Poza tym, usunięty w ten sposób meszek ma tendencję do odrastania i co najgorsze – odradza się jeszcze silniejszy i bardziej widoczny. Osobiście nie polecam!

Po trzecie – kremy do depilacji

Krem do depilacji jest na pewno delikatniejszy niż maszynka do golenia. To fakt. Niestety, zwłaszcza w przypadku skóry wrażliwej i podatnej na podrażnienia, może wywołać uczulenie. Wszystko zależy do tego, jaką skórę mamy. Ich działanie polega głównie na rozpuszczaniu keratyny włosów, dzięki czemu te odrastają słabsze i z założenia mniej widoczne.

Po czwarte – plastry do depilacji twarzy

Ostatni sposób został ostatnio okrzyknięty najbardziej skutecznym. Plastry do depilacji twarzy (kliknij) to prosty, skuteczny i co ważne – delikatny sposób na usunięcie wąsika. Dzięki swojemu kształtowi i elastycznemu podłożu skutecznie usuwają nawet najdrobniejsze włoski. Pozostawiają skórę gładką i aksamitną nawet przez kilka tygodni. Plastry do depilacji twarzy zostały tak zaprojektowane, aby usuwać owłosienie będące źródłem kompleksów, a jednocześnie pielęgnować delikatne partie skóry. Warto w tym miejscu dodać, że plastry usuwają włoski razem z cebulkami, co przekłada się na dłuższy efekt depilacji. I to nie wszystko. Systematycznie stosowane plastry osłabiają włosy i spowalniają ich odrastanie. Czy takie plastry do depilacji są trudne w użyciu? Absolutnie nie! Dzięki nim każda z nas bez problemu może przeprowadzić zabieg depilacji w zaciszu własnej łazienki. Plastry są łatwe i intuicyjne w użyciu.

 

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.

Editor's choice