...
Poradniki

Kosmetyki naturalne – dlaczego warto?

kosmetyki naturalne zalety

Moda na kosmetyki naturalne trwa w najlepsze! Coraz chętniej wybieramy w drogeriach preparaty oznakowane jako 100% naturalny. Jesteśmy coraz bardziej świadome co nam szkodzi i coraz to bardziej stanowczo mówimy nie preparatom zawierającym sztuczne barwniki, parabeny i konserwanty. Coraz chętniej też dbamy o środowisko naturalne i z tego też względu wybieramy wyłącznie naturalne wyroby. Kosmetyki naturalne niosą za sobą wiele zalet. Zobacz dlaczego warto po nie sięgać.

  1. Mniejsze ryzyko alergii

Kosmetyki naturalne zawierają mniej lub w niektórych przypadkach – zerową ilość substancji chemicznych. Oznacza to, że mniej uwrażliwiają skórę, rzadziej wywołują podrażnienia i alergie. Aczkolwiek warto mieć na uwadze, że niektóre z naturalnych składników (np. niektóre rośliny) również mogą nas uczulać, dlatego zawsze należy czytać skład wybranego produktu. Wiedząc jaki składnik nas uczula, możemy wybrać dany krem lub inny. Zaletą naturalnych kosmetyków jest bowiem bardzo prosty i czytelny skład, który łatwiej dobrać pod indywidualne preferencje.

  1. Uniwersalne zastosowanie

Uniwersalność naturalnych preparatów sprawia, że może stosować je cała rodzina. Wśród naturalnych preparatów znajdziemy również olejków lub maseł, które z powodzeniem można wykorzystać od razu lub jako składnik dalszych eksperymentów kosmetycznych. Wiele z naturalnych kosmetyków nadaje się jednocześnie do pielęgnacji skóry twarzy, ciała i włosów, dzięki czemu jeden kosmetyk może zastąpić dwa lub trzy inne.

  1. Ochrona środowiska

Kupno kosmetyków wytwarzanych z naturalnych składników to nasz osobisty wkład w ochronę natury. Wiele z nich, a zwłaszcza te określane jako ekologiczne lub organiczne, to kosmetyki wytwarzane z monitorowanych upraw. Wiele naturalnych kosmetyków tworzona jest też w poszanowaniu życia zwierząt, co oznacza, że preparaty te nie są testowane na zwierzętach.

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.

Editor's choice