...
Poradniki

Masz cienkie włosy? Sprawdź, jak dodać im objętości

uśmiechnięta dziewczyna z burzą blond loków
źródło: http://kosmetykofanki.pl

Piękna, bujna czupryna to marzenie wielu kobiet. Niestety, wobec nie każdej z nas matka natura była hojna i nie każdą z nas obdarowała fryzurą niczym z reklamy szamponu do włosów. Niektóre z nas, mimo wielu starań, wciąż mają cienkie i słabe włosy. Całe szczęście jest na to rada! I nie chodzi tu wcale o przedłużanie czy zagęszczanie włosów poprzez doczepianie sztucznych kosmyków. Istnieje szereg trików, dzięki którym nawet bardzo cienkie włosy będą wydawać się grubsze i bujniejsze. Specjalnie dla Was wybrałam niektóre z nich, takie, które uchodzą za najbardziej skuteczne.

  1. Cieniowanie włosów

Bardzo często kluczem do sukcesu jest idealnie dopasowana fryzura. Jeżeli masz bardzo cienkie włosy, zdecyduj się na pocieniowanie ich. Taki zabieg fryzjerski zwiększy objętość włosów i pozwoli uzyskać efekt bujniejszej fryzury. Wycieniowane włosy będą sprawiały wrażenie, jakby było ich więcej. Podobny efekt zapewni skrócenie włosów. Dłuższe włosy zazwyczaj wyglądają na cieńsze. Skracając długość włosów, od razu sprawimy, że będą wyglądały na bujniejsze.

  1. Odżywki? Tak, ale z umiarem!

Odżywianie włosów jest bardzo ważne. To dzięki specjalnym kosmetykom, włosy pozostają w dobrej formie, są mocne i błyszczące. Ale uwaga! Przesadzając z ilością odżywki lub stosując ją zbyt często, można doprowadzić do przeciążenia włosów, przez co te będą wyglądać na zmęczone i oklapnięte. Zawsze uważaj na to, jaką odżywkę stosujesz i w jakiej ilości. Dobrym rozwiązaniem są odżywki w sprayu. Mgiełka jest o wiele lżejsza, niż odżywka w postaci balsamu.

  1. Susz włosy do dołu

Suszenie włosów z głową pochyloną w dół to chyba jeden z najłatwiejszych, jednocześnie najskuteczniejszych trików na bujniejszą fryzurę. Tego typu zabieg genialne podwaja objętość włosów i sprawia, że te są ładnie podniesione u nasady. Zamiast więc tradycyjnego suszenia mokrych włosów, pochyl głowę w dół i dopiero wtedy rozpocznij suszenie.

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.

Editor's choice