...
ciałopielęgnacja ciałaPoradniki

Męskie sposoby na pocenie się

pinterest
pinterest

Niewłaściwa dieta, nadmierna nerwowość, stres, noszenie niewłaściwej odzieży, a czasem nawet i geny… Tak naprawdę wszystko może wywołać pocenie się i nieprzyjemny zapach. Musicie też wiedzieć, że mężczyźni pocą się bardziej, aniżeli kobiety i jest to coś zupełnie naturalnego. Dlaczego tak się dzieje? To proste. Skóra mężczyzny jest bardziej tłusta i gruba. Poza tym, większość mężczyzn ma bardziej rozszerzone pory i posiada owłosienie tam, gdzie panie je usuwają. Efektem tego jest intensywniejsza potliwość i intensywniejszy zapach potu. O ile nie mamy do czynienia z nadmierną potliwością, a tyle problem nie jest trudny do okiełznania. Naturalne pocenie się nie jest chorobą i można mu łatwo zapobiec.

Po pierwsze – właściwa dieta

Mimo, że większość mężczyzn lubi dobrze zjeść, to jednak nie chcąc się pocić musi tę przyjemność nieco ograniczyć, szczególnie jeśli chodzi o zjadane porcje. Dobrze jest też wyeliminować lub przynajmniej ograniczyć do minimum ostre przyprawy.

Po drugie – odpowiednia odzież

Noszenie luźnych i wykonanych z naturalnych materiałów ubrań jest skutecznym sprzymierzeńcem w walce z potliwością. Idealnym rozwiązaniem są bawełniane koszule i koszulki, które przepuszczają powietrze i pozwalają skórze swobodnie oddychać.

Po trzecie – woda

Picie odpowiedniej ilości wody naturalnie obniża temperaturę ciała, przez co nie poci się ono tak bardzo, jak w przypadku przyjmowania mniejszych ilości płynów. Poza tym regularne picie odpowiednich ilości wody zniweluje nieprzyjemny zapach potu. Jak to możliwe? Otóż nieprzyjemny zapach potu spowodowany jest toksynami, które znajdują się w organizmie. Dzięki spożywaniu wody, toksyny te zostają z organizmu uwolnione.

Po czwarte i najważniejsze – antyperspirant

Zacznijmy od tego, że antyperspirant używany przez mężczyzn musi być silniejszy w działaniu, niż produkt stworzony dla kobiet. Przede wszystkim męski antyperspirant musi blokować wydzielanie potu przez kilka godzin. Jego działanie musi zapewnić suchość pod pachami powodując jednocześnie, że nie będą rozwijać się pod nimi żadne bakterie, które odpowiedzialne są za przykry zapach. Wybierając kosmetyk warto zwrócić uwagę też na to, aby nie pachniał on zbyt mocno. Tego typu produkt powinien być raczej dyskretny i nie powinien kłócić się z zapachem perfum lub wody toaletowej.

Stress Protect Antyperspirant (źródło: www.niveamen.pl)
Stress Protect Antyperspirant (źródło: www.niveamen.pl)

Osobiście mogę wam polecić antyperspirant NIVEA MEN STRESS PROTECT. Nowa formuła STRESS PROTECT połączona z kompleksem cynku działa przez 48 godzin i pozwala czuć się komfortowo we wszystkich stresujących momentach, bez względu na porę dnia, czy nocy. Kosmetyk wypróbowałam na swoim mężczyźnie i muszę przyznać, że przynosi oczekiwane efekty. Antyperspirant NIVEA dostępny jest w trzech wersjach: jako spray, sztyft i w kulce.

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.

Editor's choice