...
makijażmakijaż oczuPoradnikitwarz

Modny makijaż oczu – wiosna 2017

modny makijaż oczu
źródło: https://pl.pinterest.com

Kobiety można podzielić na dwa typy: takie, które w makijażu wyraźnie podkreślają usta, i takie, które całą uwagę skupiają na oczach. O ile o modnych ustach na nowy sezon pisałam kilka dni temu, o tyle dziś na tapetę wezmę modne oczy. Bo przecież nie bez powodu mawia się, że oczy są zwierciadłem duszy. Warto więc, aby były ładnie wyeksponowane i modnie podkreślone.

Kreski wciąż modne!

modny makijaż oczu
źródło: https://pl.pinterest.com

Od kilku już sezonów, numerem jeden w makijażu oczu jest kredka. I tak też będzie tej wiosny, z tą tylko różnicą, że zamiast tylko na górnej powiece, będzie obecna również na dolnej! Do wyboru mamy trzy opcje: kreska tylko na dolnej powiece, tylko na górnej albo na obydwu. Ta ostatnia jest najmilej widziana i najbardziej pożądana. Stawiając na obydwie kreski, uzyskamy wyraźnie zarysowany kształt oka. I o to właśnie chodzi. Hitem będzie błękitny cień do powiek. Do tej pory nie kojarzył się raczej z dobrym gustem, ale w tym sezonie będzie inaczej. Nasze oczy będą tonąć w błękicie, a my będziemy prawdziwymi znawczyniami trendów. Modne będą również cienie w odcieniu pomarańczy, tak więc pomarańcz ma się wiosną pojawiać nie tylko na ustach, ale także na oczach. Odważnie? Może odrobinę, ale na pewno każda z Was znajdzie coś w sam raz dla siebie.

Modne brwi

modny makijaź oczu
źródło: https://pl.pinterest.com

Zapytacie, a co z brwiami? Skubiemy? Nie skubiemy? Wiosną 2017 będziemy miały do czynienia z trendem zwanym feathered brows. To świetna wiadomość dla kobiet, które nie przepadają za regulacją brwi i ich przesadnym rysowaniem. Trend ten polega na tym, aby brwi wyglądały jak najbardziej naturalnie. Można je więc lekko wyregulować (ale bez przesady), a do zagęszczania stosować niewielką ilość pudru do brwi. Chodzi o to, aby było subtelnie i naturalnie.

 

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.

Editor's choice