...
ciałomedycyna estetycznapielęgnacja ciałaPoradnikizabiegi kosmetyczne

Na rozstępy są sposoby! Sprawdź jakie

pinterest
pinterest

Gładka, jędrna i pozbawiona niedoskonałości skóra to marzenie każdej kobiety. Niestety bardzo często marzenia te zostają pogrzebane przez nieestetyczne ślady, które pojawiają się na skórze, w okolicach brzucha, bioder, ud, czy piersi. Mowa o rozstępach, które są prawdziwą zmorą płci pięknej. Co by o nich nie mówić, potrafią spędzić sen z powiek. Wbrew powszechnej opinii, rozstępy nie są tylko problemem kobiet ciężarnych. Badania wykazują, że mogą one dopaść każdą kobietę. Wśród przyczyn powstania rozstępów wylicza się nadmierną produkcję hormonów, stres, nadmierne tycie, niedożywienie, a także podnoszenie ciężarów (tyczy się głównie kulturystek).

Walka z rozstępami nie należy do najłatwiejszych, ale można ją wygrać. Trzeba tylko uzbroić się w cierpliwość i silną wolę. Niezastąpione będą masaże, odpowiednie kosmetyki, zabiegi domowe oraz profesjonalne zabiegi przeprowadzane w gabinetach kosmetycznych. Ale od początku…

W zmniejszeniu powstałych już rozstępów doskonale sprawdzają się produkty kosmetyczne zawierające wyciągi roślinne, zwłaszcza wyciąg ze skrzypu polnego i olej z wiesiołka. Dobrze sprawdzają się również produkty bogate w substancje antyrodnikowe i mocno stymulujące czyli witaminę A oraz E. Rozwiązaniem godnym polecenia są także nanokosmetyki, będące produktami najnowocześniejszymi i najbardziej innowacyjnymi.

Jeśli chodzi o masaże to dobrze wykonywać je codziennie, nawet dwa razy dziennie. Miejsca dotknięte rozstępami należy masować ruchami kolistymi, najlepiej przy pomocy szorstkiej rękawicy lub szczotki. Masować skórę można na sucho lub przy użyciu wyżej wymienionych kosmetyków. Dobre efekty dają też masaże wykonywane naprzemiennie raz zimną, raz ciepłą wodą.

pinterest
pinterest

Co do zabiegów domowych, to na pewno warto wykonywać dwa: peeling kawowy i kąpiel cytrynową. Ten pierwszy przyrządzicie w sposób niezwykle prosty, mieszając dwie łyżki kawy mielonej z odrobiną wrzątku i żelu do kąpieli. Z kolei kąpiel cytrynową uzyskacie wsypując do wanny z ciepłą wodą szklankę soli kuchennej i dziesięć kropli olejku cytrynowego.

Oprócz masaży i produktów kosmetycznych, warto zastosować także inwazyjne techniki dermatologiczne. Genialnym rozwiązaniem jest światło lasera oraz mikrodermabrazja. Niestety ta ostatnia najlepiej sprawdza się przy zmianach dość świeżych i mało zaawansowanych. Zabiegiem godnym polecenia jest również mezoterapia, która radzi sobie nie tylko ze świeżo powstałymi zmianami skórnymi, ale także tymi starszymi. Zabieg polega na wstrzykiwaniu w uszkodzoną skórę preparatów, które pobudzają powstawanie nowego kolagenu i wzmacniają istniejące już włókna. I mimo, że zabiegi te nie należą do najtańszych, to jednak warto w nie zainwestować, gdyż przynoszą one pożądane efekty.

 

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.

Editor's choice