...
kosmetyki do włosówpielęgnacja włosówPoradnikiwłosyzdrowie włosów

Najczęściej popełniane błędy w pielęgnacji włosów

źródło: pinterest
źródło: pinterest

Każda kobieta marzy o zdrowych, pięknych, gęstych i lśniących włosach. Każda z nas w pielęgnację włosów wkłada dużo serca i wysiłku. Dlaczego więc bardzo często nasze włosy nie wyglądają tak, jak powinny? Cóż… Czasami zupełnie nieświadomie szkodzimy własnym włosom. Suszenie mokrych włosów ręcznikiem, nadmierne ich szarpanie przy rozczesywaniu, stosowanie niewłaściwych kosmetyków – to tylko niektóre z grzeszków, jakie popełniamy. Poznajcie najczęstsze błędy w pielęgnacji włosów i wyeliminujcie je z własnego życia!

Po pierwsze – mycie włosów w gorącej wodzie

Większość z nas ma tendencje do mycia włosów w zbyt ciepłej wodzie. Jest to wielki błąd. Gorąca woda zdecydowanie nie służy naszym kosmykom. Powoduje, że stają się matowe i pozbawione blasku. Zaczynają się przesuszać, a co za tym idzie – również łamać. Dla dobra włosów, myjmy je w letniej wodzie, a pod koniec mycia – spłuczmy zimną wodą. W ten sposób odzyskają świetną formę!

Po drugie – zbyt częste mycie

Na pewno znacie to powiedzenie: co za dużo to niezdrowo. I tak też jest z myciem naszych włosów. Nie przesadzajmy. Włosy nie potrzebują codziennego mycia. Lepiej myć je co drugi, a nawet i trzeci dzień.

Po trzecie – szarpanie

Włosy nie lubią szarpania. Bardziej służy im delikatne czesanie i rozczesywanie. Szarpanie włosów powoduje ich niszczenie i łamanie.

Po czwarte – zbyt mocne pocieranie włosów

Jeśli zaraz po umyciu włosów, intensywnie wycieracie je ręcznikiem, natychmiast przestańcie to robić! Tego typu zabiegi są bardzo zgubne dla naszych włosów. W ten sposób tracą one swoją miękkość, stają się matowe i szorstkie. Dodatkowo mogą się łamać.

Po piąte – suszenie zbyt ciepłym powietrzem

Zbyt częste używanie suszarki jest zbrodnią dla naszych włosów. Suszenie zbyt ciepłym powietrzem – to początek ich końca. Ciepłe powietrze przyczynia się do nadmiernego wysuszania włosów, w efekcie czego te stają się szorstkie, matowe i pozbawione naturalnego blasku. O ile to możliwe, ograniczcie suszenie włosów przy użyciu suszarki do minimum. A jeśli już musicie sięgać po suszarkę, zadbajcie, aby powietrze wydobywające się z suszarki nie było zbyt gorące. Letni podmuch także wysuszy włosy, a przy okazji ich nie uszkodzi.

Po szóste – niewłaściwe kosmetyki

Większość z nas – kobiet nie ma pojęcia, po jakie kosmetyki sięgać do pielęgnacji i stylizacji włosów. Zazwyczaj wybierając dany produkt, kierujemy się jego opakowaniem, a nie przeznaczeniem. Sięgamy po kosmetyk, który używa nasza mama, siostra lub przyjaciółka. A przecież każdy włos potrzebuje czegoś innego do szczęścia. Włosy blond potrzebują zupełnie innych kosmetyków, niż włosy ciemne (czarne, brązowe). Włosy suche, innego, niż przetłuszczające się, a włosy z łupieżem – innego, niż normalne, itd.

Wybierając produkty pielęgnacyjne, kierujcie się rodzajem włosów! Czytajcie też etykiety i unikajcie preparatów, które posiadają parabeny i inne uczulające składniki.

Po siódme – nadmiar kosmetyków do stylizacji

Niektóre z nas, chcąc mieć perfekcyjną fryzurę, sięgają po pianki, żele, lakiery. Niestety, produkty te bardzo obciążają włosy i powodują ich uszkodzenie. Jeśli to tylko możliwe, stosowanie tego typu kosmetyków, ograniczcie do minimum.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.

Editor's choice