...
ciałopielęgnacja ciałaPoradniki

Peeling – sekret idealnej skóry

Peeling do ciała gruboziarnisty Joanna (źródło: www.hebe.pl)
Peeling do ciała gruboziarnisty Joanna (źródło: www.hebe.pl)

Peeling to wciąż jeden z najbardziej niedocenianych i ignorowanych kosmetyków. Tylko niewielka część kobiet sięga po niego regularnie. Prawda jest taka, że albo nie wiemy o zbawiennych właściwościach tegoż preparatu, albo szybko o nich zapominamy. A zalety płynące ze stosowania peelingu są nieocenione. Co by nie mówić jedno jest pewne – każda z nas powinna mieć przynajmniej jeden peeling w swojej kosmetyczce. W zależności od indywidualnych potrzeb i preferencji, możemy sięgać po peelingi cukrowe lub solne, gruboziarniste lub delikatne. Możemy wybierać między peelingami działającymi ujędrniająco, dotleniająco, nawilżająco i rozświetlająco.

Jak działa peeling?

peeling ujędrniający Tołpa (źródło: www.hebe.pl)
peeling ujędrniający Tołpa (źródło: www.hebe.pl)

Zacznijmy od tego, że peeling jak żaden inny kosmetyk skutecznie usuwa obumarłe komórki zewnętrznej warstwy naskórka i pobudza skórę do wytwarzania nowych. Doskonale usuwa też wszelkiego rodzaju zanieczyszczenia, jakie każdego dnia gromadzą się na skórze. Peeling przyspiesza tempo złuszczania naskórka i tym samym sprawia, że skóra szybciej się regeneruje. Systematycznie używany sprawia, że skóra staje się gładsza, bardziej elastyczna i lepiej ukrwiona. Odzyskuje też swój naturalny blask i ładny koloryt. Jest nie tylko piękniejsza, ale i wyraźnie młodsza.

Peeling świetnie przygotowuje skórę na przyjęcie innych preparatów odżywczo – pielęgnacyjnych. To dzięki niemu kosmetyki takie jak balsam, mleczko do ciała czy maseczka wchłaniają się lepiej i działają skuteczniej. W sezonie letnim, peeling świetnie przygotowuje skórę do opalania. Dzięki niemu jest ona atrakcyjniejsza i dłużej utrzymuje się na skórze. Jest także niezastąpiony przed aplikacją samoopalacza. Dzięki peelingowi, kosmetyk samoopalający ładniej wygląda na skórze i nie niesie ryzyka wystąpienia nieestetycznych plam.

Jak stosować peelingi?

Peeling nakładamy zawsze na umytą i jeszcze delikatnie wilgotną skórę – nigdy na suchą! Dobrze jest poszczególne partie ciała peelingować osobno, zaczynając od dolnych partii i stopniowo idąc ku górze. Peelingując skórę od stóp, świetnie pobudzimy krążenie, co tylko pozytywnie wpłynie na kondycję skóry i jej wygląd.

Uwaga! O ile delikatne partie ciała, jak brzuch i dekolt należy peelingować ostrożnie, o tyle kolana, łokcie, ramiona i uda można potraktować nieco mocniej. Skóra tam jest zazwyczaj grubsza i twardsza, przez co wymaga większego zaangażowania z naszej strony.

Po zastosowaniu peelingu, preparat zmywany z ciała przy pomocy bieżącej wody. Następnie na skórę nakładamy krem lub balsam.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.

Editor's choice