...
piękny uśmiechPoradnikizabiegi kosmetyczne

Piękny i olśniewająco biały uśmiech – jak o niego zawalczyć?

źródło: pinterest
źródło: pinterest

Zdrowe, zadbane i białe zęby są najlepszą wizytówką każdego z nas. Dodają pewności siebie, ułatwiają kontakty prywatne i zawodowe. Odejmują lat i… dodają urody. Chyba każdy z nas marzy o idealnie białych zębach. Niestety bardzo często poprzez codzienne zaniedbania, sami odbieramy naszym zębom atrakcyjną biel. Nieodpowiednia, a więc mało sumienna higiena jamy ustnej, do tego zła dieta (bogata w produkty barwiące), palenie papierosów i przyjmowanie leków bogatych w żelazo powodują, że nasze zęby stają się coraz ciemniejsze i przebarwione.

Dobra wiadomość w tym wszystkim jest taka, że utraconą biel można odzyskać. Wystarczy tylko uzbroić się w cierpliwość i gotowe. Lekiem na całe zło jest wybielanie zębów. Bielsze zęby uzyskamy nie tylko (jak zwykło się uważać) w gabinecie stomatologicznym, ale także w zaciszu własnej łazienki. W jaki sposób?

Po pierwsze – usuwanie kamienia nazębnego

Większość z nas nie zdaje sobie sprawy z tego, w jak dużym stopniu kamień nazębny przyczynia się do ciemnienia naszych zębów. Bardzo często wystarczy oczyszczenie szkliwa z nalotu i kamienia, aby zęby od razu stały się jaśniejsze. Kamień z zębów możemy usunąć na kilka sposobów. Można to zrobić mechanicznie, podczas zabiegu piaskowania lub ultradźwiękami. Koszt usunięcia kamienia waha się od 100 do 150zł.

Po drugie – dobra pasta wybielająca

Dobra pasta wybielająca - Colgate Max White One Optic
Dobra pasta wybielająca – Colgate Max White One Optic

Dobra pasta wybielająca (ale ta naprawdę dobra) potrafi zdziałać prawdziwe cuda, choć oczywiście na efekty jej działania należy zazwyczaj trochę poczekać. Pasta wybielająca jest jednym z najprostszych, jednocześnie najbezpieczniejszych i najtańszych sposobów na rozjaśnienie uśmiechu. Pozwala ona wybielić zęby nawet o 2 tony. Najważniejsze, aby była regularnie stosowana.

Sprawdzonymi i polecanymi preparatami wybielającymi są pasty Colgate z linii Max White One. Te z przyspieszaczami wybielania, skutecznie usuwają przebarwienia i zapobiegają osadzaniu się kamienia nazębnego. Systematycznie stosowane – zapewniają biel zębów na dłużej.

Dla natychmiastowo białego uśmiechu, poleca się pastę Colgate Max White One Optic. Potwierdzone klinicznie optyczne rozjaśniacze tworzą niebieską pianę zapewniającą czasowy efekt natychmiastowego wybielenia zębów tuż po szczotkowaniu.

Po trzecie – płyn do płukania jamy ustnej

Płyn do płukania jamy ustnej Colgate Max White One
Płyn do płukania jamy ustnej Colgate Max White One

Dobra pasta wybielająca to nie wszystko. Doskonałym uzupełnieniem jej działania są specjalne szczoteczki i płyny do płukania ust. I tak np. płyn do płukania Colgate Max White One posiada zaawansowany system zapobiegający przebarwieniom, który tworzy powłokę ochronną dookoła zębów. Dzięki temu wydobywa ich naturalną biel uzyskiwaną podczas szczotkowania i usuwa przebarwienia. Taki płyn nie tylko zapewnia bielsze zęby, ale także zapobiega rozwojowi bakterii i odświeża oddech.

Po czwarte – wybielanie zębów przy pomocy lampy

Wybielanie zębów w świetle lampy to metoda w sam raz dla najbardziej niecierpliwych. Niestety nie należy do najtańszych, tak więc warto mieć to na uwadze. Koszt jednego zabiegu może wahać się nawet od 800zł do 3000zł. Na czym polega zabieg? Na zęby nanoszony jest specjalny wybielacz, który później poddawany jest działaniu lampy emitującej światło o określonej długości fal. Światło to przyspiesza działanie preparatu i jest w pełni nieodczuwalne przez pacjenta. Taki cykl powtarza się najczęściej od 2 do 4, w zależności od oczekiwanego efektu. Minusem tego typu wybielania zębów jest możliwość powstania nadwrażliwości zębów.

Po piąte – wybielanie przez nakładanie

W gabinecie dentystycznym zęby możemy wybielić również metodą nakładkową. Specjalne nakładki wykonuje się w gabinecie protetycznym według zrobionego wcześniej odlewu uzębienia. Dentysta przygotowuje dla nas specjalny żel wybielający. Samo wybielanie zębów przeprowadza się samodzielnie w domu, używając do tego nakładek i żelu przygotowanych przez specjalistów. Nakładki należy nosić 2 razy dziennie przez około 2 godziny lub zakładać na noc na 4 godziny. Koszt takiego wybielania wynosi około 600-1000zł.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.

Editor's choice