...
pielęgnacja twarzyPoradnikitwarz

Pielęgnacja męskiej twarzy w sezonie zimowym

cde9b8d24d5bdd1ec52cc9e04b1bab8c

Skóra twarzy mężczyzny różni się od skóry twarzy kobiety. Jest prawie 30% grubsza i zawiera ściślejszą siatkę tkanki tłuszczowej zwanej tkanką podskórną. Ma także lepszą zdolność do zatrzymywania wody, dzięki czemu często wygląda na bardziej napiętą i jędrną, aniżeli skóra kobiety. Nie oznacza to jednak tego, że w sezonie zimowym nie wymaga szczególnej pielęgnacji!

Panowie powinni pamiętać, że nie tylko słońce wysusza skórę. Podobne działanie ma centralne ogrzewanie, mroźny wiatr i niskie temperatury. Można nawet pokusić się o stwierdzenie, że zimą zapotrzebowanie skóry na nawilżanie jest znacznie wyższe, aniżeli latem. W sezonie zimowym warto jednak sięgać po kremy bardziej skoncentrowane, o bogatszej konsystencji, takie, które nie tylko nawilżają skórę, ale także pomagają dłużej utrzymać w niej wilgoć.

Oczyszczanie skóry

Nivea - nawilżający balsam po goleniu (źródło: nivea.pl)
Nivea – nawilżający balsam po goleniu (źródło: nivea.pl)

W sezonie zimowym, kiedy to temperatury drastycznie spadają, należy unikać wód po goleniu. Przez to, że zawierają alkohol, jeszcze bardziej wysuszają skórę. Zamiast po wodę, lepiej jest sięgnąć po łagodzące mleczko o działaniu nawilżającym lub nawilżający balsam o nietłustej formule, z witaminą E i prowitaminą B5, jak ten od NIVEA.

Ważną kwestią jest codzienne oczyszczanie skóry. Musicie pamiętać, że zarówno w ciągu dnia, jak i podczas snu skóra zbiera mnóstwo zanieczyszczeń, które zalegając w rozszerzonych porach powodują tworzenie się niedoskonałości w postaci wyprysków. Poza tym nieoczyszczona skóra ma tendencje do błyszczenia się, co nie wygląda zbyt estetycznie. Do oczyszczania twarzy (rano i wieczorem) należy stosować specjalne żele, które nie tylko usuną zanieczyszczenia, ale także nadmiar sebum.

Od czasu do czasu można uciec się do zastosowania peelingu, który pomoże pozbyć się obumarłego naskórka i znacznie odświeży cerę. I to nie wszystko. W przypadku mężczyzn peelingi mają jeszcze jedną, cenną zaletę – zapobiegają wrastaniu włosków na twarzy.

Nawilżanie skóry

Nivea - intensywnie nawilżający krem do twarzy dla mężczyzn (źródło: nivea.pl)
Nivea – intensywnie nawilżający krem do twarzy dla mężczyzn (źródło: nivea.pl)

Nadmierne wysuszenie skóry nie tylko powoduje dyskomfort w postaci uczucia ściągnięcia i pieczenia, ale także sprzyja powstawaniu zmarszczek. A prawda jest taka, że zmarszczek nie lubi nikt, zwłaszcza panowie! Wysokiej jakości krem do twarzy dla mężczyzn (jak np. krem intensywnie nawilżający NIVEA z aloesem, witamina E i aktywnymi składnikami nawilżającymi) potrafi zatrzymać optymalny poziom nawilżenia wewnątrz skóry i pozostawić ją w doskonałej kondycji. Taki krem intensywnie i długotrwale nawilża, przynosi natychmiastową ulgę skórze suchej i przesuszonej, a także chroni ją przed niekorzystnym wpływem czynników zewnętrznych.

Pielęgnacja okolic oczu

Dbając o skórę zimą nie można zapomnieć o delikatnych okolicach oczu. One także, a może i przede wszystkim narażone są na uszkodzenia spowodowane niskimi temperaturami i mroźnym wiatrem. Najlepszą ochronę zapewnią specjalne preparaty, np. żele lub kremy pod oczy. Większość z tych dostępnych na rynku poza właściwościami nawilżającymi, niweluje również oznaki zmęczenia, a także likwiduje cienie i worki pod oczami.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.

Editor's choice