...
pielęgnacja twarzyPoradnikitwarz

Pielęgnacja skóry z trądzikiem różowatym

pinterest
pinterest

Trądzik różowaty najczęściej pojawia się u kobiet w przedziale wiekowym 30-40, choć ostrą postać może przybierać również u mężczyzn. Jest przewlekłym schorzeniem, które obejmuje okolice policzków i nosa. Wśród objawów trądziku różowatego wymienia się rumień, trwałe zaczerwienienie i rozszerzone naczynka. Typowe są także grudki, krostki i zmiany przerostowe.

Mimo, że trądzik różowaty jest dolegliwością przewlekłą, to jednak zmiana stylu życia i odpowiednia pielęgnacja skóry mogą pomóc w zapanowaniu nad schorzeniem.

Eliminacja bodźców drażniących

Pierwszym, co można zrobić borykając się z tego typu trądzikiem jest wyeliminowanie z życia bodźców, które nie tylko powodują występowanie rumienia, ale także zaostrzenie zmian skórnych. Wśród bodźców zazwyczaj największy wpływ na kondycję skóry mają: ostre przyprawy, gorące napoje, alkohol, ekstremalne warunki pogodowe oraz promieniowanie UV. Chcąc złagodzić zmiany skórne, należy zapewnić sobie odpowiednią ochronę przed słońcem, a więc nie wychodzić z domu podczas upałów, stosować produkty z wysokim filtrem oraz nosić kapelusz z dużym rondem. Należy także zrezygnować z solarium i sauny oraz unikać wystawiania się na silny wiatr. Warto też zrezygnować ze zbyt pikantnych przypraw, bardzo gorących lub bardzo zimnych potraw, mocnej kawy i herbaty, a także trunków alkoholowych.

Pielęgnacja skóry. Oczyszczanie twarzy

Kolejną, szalenie ważną kwestią jest odpowiednia pielęgnacja skóry. Trzeba pamiętać, że codziennie na naszej skórze osadzają się różnego rodzaju zanieczyszczenia, kurz i sebum, których należy się pozbyć przed zakończeniem dnia. Tak samo pozbyć musimy się makijażu, jaki aplikujemy rano. Podstawą codziennej pielęgnacji powinno być solidne oczyszczanie twarzy. Takie oczyszczanie pozwoli skórze swobodnie oddychać i sprawi, że znów będzie piękna. Oczywiście solidne oczyszczanie twarzy, nie oznacza oczyszczania zbyt inwazyjnego. Na zakazanej liście znajdują się kosmetyki zawierające alkohol, który bardzo podrażnia skórę. Podobnie rzecz ma się z kosmetykami silnie pachnącymi. Absolutnie przeciwwskazane są również wszelkiego rodzaju peelingi.

Oczyszczający płyn micelarny 3 w 1 Eucerin DermatoCLEAN (źródło: www.eucerin.com)
Prawidłowe oczyszczanie twarzy to podstawa w pielęgnacji skóry trądzikowej. Oczyszczający płyn micelarny 3 w 1 Eucerin DermatoCLEAN (źródło: www.eucerin.com) jest delikatny, nie wysusza i nie podrażnia wrażliwej skóry trądzikowej.

Do oczyszczania skóry twarzy z trądzikiem różowatym dobrze jest wybierać produkty delikatnie myjące, najlepiej bez zawartości mydła. Osobiście mogę wam polecić płyn micelarny 3 w 1 Eucerin DermatoCLEAN, który dokładnie oczyszcza, usuwa makijaż i tonizuje skórę. Ogromną zaletą płynu micelarnego Eucerin jest jego skład. Kosmetyk zawiera delikatny kompleks oczyszczający z nawilżającymi składnikami pochodzenia naturalnego: Gluco – Glicerol oraz kwas hialuronowy. Co ważne, produkt jest doskonale tolerowany nawet przez najbardziej wrażliwą skórę.

W codziennej pielęgnacji ważne jest także stosowanie kremów nawilżających, które nie zatykają porów, a dodatkowo posiadają filtr SPF, który chroni skórę przed promieniowaniem UV. W tej roli genialnie sprawdzą się również produkty Eucerin.

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.

Editor's choice