...
akcesoria do włosówPoradnikiwłosy

Prostownice do włosów. Na co zwrócić uwagę przy zakupie?

prostownica do włosów, prostownice
źródło: https://handsome-men.pl

Prostownica do włosów (kliknij) to dla wielu kobiet nieodłączny gadżet, bez którego nie wyobrażają sobie życia. Prostowanie włosów jest dziś najbardziej popularnym zabiegiem modelującym. Dla wielu jest to rytuał w codziennej pielęgnacji. W prostowaniu włosów nie ma nic złego. Wręcz przeciwnie – zalet jest dość dużo. Prostownice potrafią ujarzmić nawet najbardziej niesforne włosy i sprawić, że te lepiej się układają. Prostownice ładnie wygładzają włosy, a niektóre modele nawet ładnie je nabłyszczają. Niektóre urządzenia potrafią także zapobiegać elektryzowaniu się włosów, co bywa naprawdę przydatne. Jeśli posiadamy dobrą prostownicę, włosy możemy prostować nawet codziennie. Co dokładnie oznacza hasło dobra prostownica do włosów? Na co zwrócić uwagę kupując urządzenie prostujące?

Po pierwsze – powłoka płytek

Prostownice posiadają płytki wykonane z różnych materiałów. Najlepsze są prostownice z powłoką diamentową. Taka powłoka jest szalenie trwała, bardzo twarda i tym samym odporna na zarysowania i uszkodzenia mechaniczne. Poza tym, świetnie sobie radzi z grubymi i mocno kręconymi włosami. Niestety minusem tego typu urządzeń jest dość wysoka cena. Dobrą alternatywą dla płytek diamentowych są płytki ceramiczne – chyba najbardziej popularne i najczęściej wybierane. Ich zaletą jest równomierne nagrzewanie się, dzięki czemu włosy nie są narażone na przypalenie. Powłoki ceramiczne są również dość śliskie, co tylko ułatwia prostowanie włosów i podnosi komfort tej czynności. Dobrym wyborem są również prostownice z powłoką tytanową. Tytanowe płytki są wytrzymałe i doskonale utrzymują ciepło. Przy okazji chronią włosy przed zniszczeniem. Nie poleca się z kolei urządzeń z powłoką metalową. To chyba jeden z najgorszych wyborów. Metalowe płytki nie nagrzewają się równomiernie, przez co mogą się przegrzewać i tym samym palić włosy. Są też o wiele mniej wytrzymałe w porównaniu z płytkami ceramicznymi  czy tytanowymi.

Modele podnoszące komfort prostowania

Na rynku znajdziemy prostownice ze standardowymi funkcjami. Są też i takie, które posiadają szereg udogodnień wpływających na komfort prostowania włosów. Na pewno warta uwagi jest prostownica do włosów z obrotową końcówką kabla. Niby detal bez znaczenia, a jednak! Taka prostownica bardzo ułatwi nam prostowanie i nie będzie plątać kabla, co bywa bardzo irytujące. Fajnym pomysłem, zwłaszcza dla podróżniczek są prostownice z akumulatorem. Taki gadżet pozwoli wyprostować włosy w miejscu, w którym nie ma możliwości podłączenia kabla do kontaktu. Wygodne, prawda?

prostownica do włosów, prostownice
Rowenta Respectissim Liss and Curl – prostowanie i podkręcanie włosów

Proste i kręcone

Świetnym wyborem są też prostownice, które nie tylko prostują włosy, ale także robią delikatne fale lub loki. Prostownica do włosów z możliwością kręcenia loków doskonale zaspokoi potrzeby zmiennej kobiecej natury. Dzięki niej w zależności od humoru, potrzeb i fantazji, jednego dnia można mieć włosy idealnie gładkie, a drugiego romantyczne loki. Prostownica z możliwością robienia skrętów czy fal zapewni dużą różnorodność i w niczym nie będzie ograniczać.

Prostownice z jonizacją

Kobiety, których włosy mają skłonność do puszenia się lub elektryzowania, powinny wybrać prostownicę z funkcją jonizacji, a więc wytwarzania jonów ujemnych, co sprzyja zamknięciu łusek włosa.

Prostownice z funkcją ochrony włosów

Kobietom, które mają delikatne włosy poleca się prostownice z funkcją ochrony włosów. Takie urządzenia prostują włosy w niższej temperaturze (zazwyczaj jest to 170 st. Celsjusza), dzięki czemu są one mniej narażone na zniszczenie, przesuszenie czy łamanie. Niższa temperatura nie oznacza mniej efektywnego prostowania. W tym przypadku prostowanie jest tak samo skuteczne jak w modelach prostujących przy wyższych temperaturach. W tej kategorii szczególnie godna uwagi jest prostownica do włosów ROWENTA RESPECTISSIM).

prostownica do włosów, prostownice
Rowenta Respectissim z funkcją ochrony włosów
Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.

Editor's choice