...
pielęgnacja włosówPoradnikiwłosyzdrowie włosów

Regeneracja włosów po lecie

kobieta smaruje włosy odżywką regenerującą

Słońce, ciepło, przyjemny wietrzyk, morze, kąpiele w słonej wodzie… Wszystko to brzmi cudownie i większości kojarzy się z błogim lenistwem. Niestety to, co nam sprawia przyjemność jest niekorzystne dla naszych włosów. My kochamy wysokie temperatury – nasze włosy nie do końca za nimi przepadają. My kochamy kąpiele w morzu – nasza fryzura niekoniecznie. Zazwyczaj po sezonie letnim, nasze włosy stają się przesuszone i matowe. Mają skłonność do rozdwajania się i łamania. Jak im pomóc?

Po pierwsze – podcinamy końcówki

Pierwszym, co możemy zrobić dla naszych włosów, to podciąć końcówki. Zazwyczaj aby nasze włosy nabrały objętości i stały się wyraźnie zdrowsze, wystarczy skrócenie ich o 1cm. Po lecie najlepiej podciąć ich trochę więcej. Tak ze 3cm. Spokojnie, włosy szybko rosną, a dzięki temu prostemu zabiegowi odzyskają swoją dawną kondycję.

Po drugie – głębokie nawilżanie

Przesuszenie to najczęstszy problem włosów po lecie. Aby dobrze nawilżyć włosy, należy zaopatrzyć się w specjalne kosmetyki o działaniu nawilżającym. Mam tu na myśli szampon, odżywkę i maskę. Możemy też uciec się do babcinych sposobów i sięgnąć po olej (np. kokosowy). Taki olej nakładamy na suche końcówki włosów, a następnie po upływie kilku minut – płuczemy włosy pod bieżącą wodą. Na koniec tego zabiegu, nakładamy na włosy maskę silnie nawilżającą. Pokryte maską włosy zwijamy w luźny koczek, nakładamy foliowy czepek i podgrzewamy kompres suszarką. Maskę trzymamy na głowie ok. 30 minut. Po całym zabiegu, włosy myjemy szamponem. Pamiętajcie, aby ostatni strumień wody przy spłukiwaniu szamponu był chłodny. Dzięki temu łuski włosa ładnie nam się domkną, a fryzura będzie pełna blasku!

Ps. Jeśli włosy są bardzo zniszczone, jeden taki zabieg nie pomoże. Warto więc taką pielęgnację powtarzać przy każdym myciu włosów, aż do uzyskania wymarzonego efektu.

Po trzecie – stylizacja włosów

Włosy po lecie są tak zmęczone, że lepiej nie serwować im kolejnych ekscesów w postaci kręcenia, prostowania, lakierowania, itp. Jeśli włosy mają wrócić do dawnej formy, wszelkie zabiegi stylizacyjne powinnyśmy ograniczyć do minimum. O ile to tylko możliwe, na jakiś czas zrezygnujmy z prostowania włosów i suszenia ich bardzo gorącym powietrzem.

 

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.

Editor's choice