...
dłonie i stopypielęgnacja dłoniPoradniki

S.O.S dla zniszczonych paznokci

Piękne paznokcie to wizytówka zadbanych dłoni. Niestety, bardzo często na skutek licznych zaniedbań lub niewłaściwej pielęgnacji, nasze paznokcie tracą na swej urodzie, zaczynają się przebarwiać, rozdwajać i pękać. Dobra wiadomość jest taka, że nawet ekstremalnie zniszczone paznokcie możemy szybko „naprawić”. W jaki sposób? O tym poniżej 🙂

  1. Zdrowa dieta

Akcję ratunkową warto rozpocząć od zmiany diety na zdrowszą i bardziej wartościową. Zdziwione? Prawda jest taka, że nawet najlepsza odżywka czy lakier nie zdołają zdziałać cudów, jeśli nie dostarczymy naszemu organizmowi odpowiednich witamin i minerałów. To właśnie składniki pochodzące z pożywienia, mają największy wpływ na stan i kondycję paznokci. Najwięcej cennych witamin znajdziecie oczywiście w owocach i paznokciach. Zwłaszcza zielone warzywa posiadają witaminy i pierwiastki, które odpowiadają za zdrowie paznokci i zapobiegają ich łamaniu się czy rozdwajaniu.

  1. Odżywka

Dobra odżywka to podstawa pielęgnacji paznokci. Przed każdym malowaniem, warto nałożyć na paznokcie odżywkę tak, aby zminimalizować ryzyko pojawienia się przebarwień. Dotyczy to zwłaszcza lakierów w ciemnych odcieniach. Jeśli nie malujecie paznokci, również możecie zaprzyjaźnić się z odżywką. Najlepsze są preparaty wielowitaminowe, spełniające wiele funkcji. Odżywki stosujemy regularnie, bo tylko wtedy wywiążą się ze swej roli.

  1. Właściwa pielęgnacja

Wiele problemów z paznokciami bierze się z nieprawidłowej ich pielęgnacji. Stosowanie byle jakich zmywaczy do paznokci, bardzo uszkadza płytkę i powoduje jej pękanie. Używanie byle jakiś pilniczków do paznokci, także bardzo im szkodzi. Jeśli korekty ich kształtu dokonujecie za pomocą metalowego pilniczka, nic dziwnego, że paznokcie się rozdwajają. Chcąc cieszyć się zdrowymi i ładnymi paznokciami, warto zainwestować w bezacetonowe zmywacze z witaminami oraz szklane lub mineralne pilniczki. Raz na jakiś czas warto także zaserwować paznokciom odżywczą kąpiel z oliwy z oliwek lub olejku lnianego.

  1. Suplementy diety

Jeśli zmiana diety nie przyniesie oczekiwanych rezultatów, wówczas warto sięgnąć po suplementy diety. Aby poprawić kondycję płytki paznokcia, dobrze jest sięgnąć po skrzyp i pokrzywę, które możemy spożywać w tabletkach lub wypijać w formie naparu.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.

Editor's choice