...
dłonie i stopypielęgnacja dłoniPoradniki

Sposób na łamliwe paznokcie

Piękne, zdrowe i zadbane paznokcie to doskonała wizytówka każdej kobiety. Niestety, czasami bywa i tak, że nasze paznokcie rozdwajają się i łamią. Ratunkiem może być wizyta u manicurzystki, która doradzi nam i z pewnością odpowiednio zadba o wygląd paznokci. Ratunkiem mogą być także domowe sposoby na zdrowe paznokcie. Jakie? O tym poniżej.

Natłuszczające kąpiele

Łamiące się paznokcie potrzebują jednego – solidnego nawilżenia. Jednym ze sposobów, aby je odpowiednio natłuścić i nawilżyć jest kąpiel w olejkach. Możesz ją przygotować mieszając ze sobą kilka olejków na przykład arganowy, kokosowy, migdałowy oraz oliwę z oliwek. Możesz także użyć tylko jednego olejku i zmieszać go z wodą. Taką kąpiel natłuszczająco-nawilżającą wykonujemy przez około 10 minut. Zabieg można powtarzać dwa razy w tygodniu.

Lecznicze lakiery

Dla poprawienia zewnętrznej kondycji paznokcia, możemy zainwestować w lecznicze lakiery do paznokci, których obecnie nie brakuje w drogeriach. Zawierają one szybko i skutecznie działające składniki, m.in. skrzyp polny, naturalną formę siarki leczniczej. Niektóre z nich można stosować pod kolorowy lakier do paznokci. Będą wtedy spełniać także funkcję bazy pod lakier.

 Odżywienie

Poza nawilżaniem, paznokcie potrzebują również odżywienia. W tym celu dobrze zaopatrzyć się w odżywki do paznokci. Wzmocni ona płytkę paznokcia, dzięki czemu stanie się ona zdrowsza. Warto także wzbogacić codzienną dietę o produkty zawierające dużo witamin i biotyny. Najlepszym źródłem składników przyjaznych paznokciom znajdziemy w płatkach owsianych i orzechach laskowych.

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.

Editor's choice