...
kosmetyki do włosówpielęgnacja włosówPoradnikiwłosyzabiegi kosmetycznezdrowie włosów

Sposób na piękne włosy – laminowanie

źródło: pinterest
źródło: pinterest

Jeszcze kilka tygodni temu na hasło: laminowanie włosów robiłam bardzo zdziwioną minę. Nie miałam pojęcia czym jest owe laminowanie i na czym polega. Dziś wiem, że jest to zabieg, który sprawia, że nasze włosy są piękne, idealnie gładkie, miękkie i błyszczące. 

Zabieg laminowania włosów jest w stanie okiełznać każdą czuprynę, nawet tą najbardziej oporną na układanie i modelowanie. Sprawia, że cienkie włosy są grubsze i bardziej mięsiste, a grube przestają się puszyć. Odbudowuje włos od wewnątrz, wypełniając ubytki za pomocą nierozpuszczalnych w wodzie białek fibrylarnych. Dzięki laminowaniu nasze włosy mniej się plączą i łatwiej się rozczesują. Są zregenerowane i zdecydowanie mocniejsze. Efekt zabiegu utrzymuje się do 3 miesięcy.

Profesjonalny zabieg laminowania wykonywany jest w niewielu salonach, a jego koszt wynosi około 400-500zł. Jednakże z powodzeniem możemy przeprowadzić go samodzielnie, we własnym domu. W jaki sposób laminować włosy? To proste. Wystarczy 1 łyżkę żelatyny rozpuścić w 3 łyżkach gorącej wody i dokładnie wymieszać do uzyskania idealnie gładkiej konsystencji. Gotową papkę należy odstawić na chwilę do ostygnięcia. Czas ten warto wykorzystać na umycie włosów. Gdy żelatyna nieco wystygnie i zgęstnieje, dodajemy do niej 1 łyżkę odżywki lub oleju, a następnie całość rozprowadzamy na włosach. Włosy owijamy folią i otulamy ręcznikiem na około 40-45 minut. Po tym czasie papkę spłukujemy z głowy. I gotowe!

Oczywiście domowy zabieg laminowania nie starcza na tak długo, jak ten przeprowadzony w salonie fryzjerskim, jednakże warto go wykonywać raz na jakiś czas. Już po pierwszym zabiegu wasze włosy staną się idealnie gładkie, miękkie i cudownie błyszczące.

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.

Editor's choice