...
kosmetyki do włosówPoradnikiwłosy

Szampon koloryzujący. Dlaczego jest lepszy od farby?

szampon koloryzujący firmy palette nr 315 gloss selection
szampon koloryzujący (źródło: www.hebe.pl)

Koloryzacja włosów jest dziś bardzo modna. Na zmianę koloru włosów decydują się nie tylko kobiety dojrzałe, które chcą zakryć siwe włosy, ale także młode dziewczyny, które lubią eksperymentować z własnym wyglądem lub chcą odświeżyć naturalny kolor włosów. Wybór produktów do koloryzacji włosów jest dziś bardzo bogaty. Mamy i tradycyjne farby i pianki koloryzujące, spraye i szampony. To, po jaki preparat sięgniemy zależy w dużej mierze od naszych indywidualnych potrzeb i oczekiwań. I tak np. farba polecana jest paniom, którym zależy na trwałym efekcie koloryzacji i perfekcyjnym pokryciu siwych włosów. Dziewczynom i kobietom, które chcą tylko odświeżyć kolor lub zależy im na czasowej zmianie koloru, poleca się szampon koloryzujący (tutaj). Ten ostatni jest także polecany wszystkim, którzy wyjątkowo dbają o kondycję włosów. Dlaczego? Bo szampon koloryzujący jest o wiele łagodniejszy i bezpieczniejszy dla włosów. Ma delikatną formułę i w przeciwieństwie do farb, pozbawiony jest amoniaku. I to właśnie na szamponach koloryzujących skupimy się w dzisiejszym poście. Zapraszam!24

Zalety szamponów koloryzujących

Szampon koloryzujący nie narusza struktury włosa, nie wnika w głąb, nie niszczy go i nie osłabia. I to zdecydowane jego atuty! Dodatkowo, wiele dostępnych na rynku szamponów koloryzujących jest wzbogacona składnikami odżywczymi (witaminami, olejkami, proteinami), które pielęgnują włosy i dbają o ich dobrą kondycję. Na pewno warto dodać i podkreślić, że szampon koloryzujący w przeciwieństwie do farb, nie zawiera silnych związków chemicznych takich, jak: amoniak czy nadtlenek wodoru w wysokim stężeniu. Co za tym idzie, nie tylko nie niszczy włosów, ale także nie powoduje reakcji uczuleniowych. Z tego też względu, szampony mogą być używane tak często, jak tylko będą tego potrzebowały nasze włosy. Sprawdzą się również w przypadku pasm zniszczonych innymi zabiegami czy też bezpośrednio po trwałej ondulacji. Koloryzacja włosów może być powtarzana nawet co 2-3 tygodnie. Wśród zalet szamponów można wymienić również to, że odrosty są zwykle mało widoczne, a już na pewno mniej zauważalne niż ma to miejsce w przypadku tradycyjnych farb do włosów. Efekt koloryzacji szamponem utrzymuje się do kilku lub kilkudziesięciu myć.

Jak wybierać szampony koloryzujące?

Sięgając po szampon koloryzujący trzeba pamiętać, że kolor będzie ulegał stopniowemu spłukiwaniu. Dlatego też, wybierając ten rodzaj koloryzacji warto wybrać kolor zbliżony do naszego naturalnego. W przypadku włosów jasnych, za pomocą szamponu możemy przyciemnić je nawet do dwóch tonów. Ciemnym włosom możemy nadać nieco inny, niż naturalny, odcień ( np. mahoniowy, czarny  lub wiśniowy). Głębi zyskają naturalne rudości, czerwienie i brązy.  Za pomocą szamponu niestety nie rozjaśnimy włosów.

 

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.

Editor's choice