...
demakijażpielęgnacja twarzyPoradnikitwarz

Trzy kroki do pięknej skóry

Zdrowa skóra
Oczyszczanie twarzy źródło: pl.Pinterest.com

Nie jest tajemnicą, że każda z nas chciałaby mieć idealną cerę – promienną i wolną od niedoskonałości. Taka cera nie tylko zapewnia świetny wygląd, ale i doskonale samopoczucie. Niestety… bardzo często zupełnie nieświadomie popełniamy błędy, które kosztują nas utratę atrakcyjnego wyglądu. Jednym z największych zaniedbań, jakich się dopuszczamy jest niesystematyczne lub byle jakie oczyszczanie skóry. A jak wiadomo – sumienne mycie twarzy rano i wieczorem to jedyna gwarancja perfekcyjnego wyglądu i dobrej kondycji skóry. Poniżej znajdziecie trzy proste kroki, które sprawią, że skóra twarzy będzie gładka, pełna blasku i pozbawiona niedoskonałości. W takim razie do dzieła!

                                             Krok pierwszy – oczyszczanie skóry

oczyszczanie twarzy
Oczyszczanie skóry twarzy źródło:pl.Pinterest.com

Sumienne, a więc bardzo dokładne oczyszczanie skóry to pierwszy krok skutecznej pielęgnacji. Oczyszczona z potu, brudu i wszelkich zanieczyszczeń skóra lepiej przyjmuje preparaty pielęgnacyjne. Lepiej wchłania wszelkie kremy nawilżające i odżywcze.

Wielu kobietom wydaje się, że skoro się nie malują i nie nakładają na skórę kolorowych kosmetyków, to nie muszą oczyszczać skóry tak często, jak kobiety malujące się. Nic bardziej mylnego. Prawda jest taka, że nocą nasza skóra wydziela sebum, którego rano musimy się pozbyć. Za dnia z kolei na naszej skórze osadza się wiele zanieczyszczeń pochodzących z powietrza. Dym, spaliny i inne tego typu „przyjemności” mają niekorzystny wpływ na stan naszej skóry. Jeśli wieczorem nie zmyjemy ich z twarzy, szybko zamienią się w krosty, zaskórniki, wągry.

Codzienne oczyszczanie skóry powinno być wykonywane specjalnymi preparatami. Sama woda to za mało, aby zmyć z twarzy sebum, pot i brud. Unikać należy tradycyjnych mydeł, które ze względu na swój skład, mogą uszkadzać płaszcz lipidowy i powodować przesuszenia skóry. Idealnym wyborem są żele, pianki i mleczka oczyszczające. Oczywiście zawsze należy wybierać te, które przystosowane są do rodzaju naszej skóry.

 

Tonizowanie skóry
Tonizowanie skóry twarzy źródło: pl.Pinterest.com

Krok drugi – tonizowanie skóry

Idealnym uzupełnieniem oczyszczania skóry jest tonizowanie. Toniki szczególnie polecane są latem, gdy nasza skóra potrzebuje wyjątkowego odświeżenia. Jednakże z powodzeniem można,a  nawet i trzeba używać ich także jesienią, zimą i wiosną.

Tonik usunie pozostałości zanieczyszczeń, które mógł pominąć żel do mycia twarzy i odświeży skórę. Pomoże także przywrócić jej naturalny poziom pH.

Pielęgnacja skóry
Pielęgnacja skóry twarzy źródło:pl.Pinterest.com

Krok trzeci – pielęgnacja skóry

Każde oczyszczanie skóry powinno zakończyć się aplikacją odpowiedniego kremu. Latem sięgajcie po lekkie kremy nawilżające, które nie obciążą skóry, a jednocześnie ugaszą jej pragnienie. Zimą wybierajcie kremy odżywcze, o bardziej skoncentrowanej formule. Zawsze wybierajcie kremy idealnie dopasowane do potrzeb Waszej skóry. Inne potrzeby ma bowiem skóra sucha, inne normalna, a jeszcze inna tłusta. Tylko dobrze dobrany krem przyniesie oczekiwane rezultaty.

Ps. Więcej na temat oczyszczania skóry przeczytacie tutaj: http://www.eucerin.pl/o-skorze/pielegnacja-skory/pielegnacja-skory

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.

Editor's choice