...
Poradnikitwarz

Zadbaj o swoje brwi!

źródło: pinterest
źródło: pinterest

Brwi to najpiękniejsza oprawa oka. Idealnie wymodelowane, wspaniale podkreślają oczy i ładnie akcentują wykonany makijaż. Sprawiają też, że spojrzenie nabiera wyrazistości. Niestety wiele kobiet wciąż myśli, że idealne brwi to brwi cieniutkie jak niteczki. Błąd. Obecnie najbardziej pożądane brwi to te grube i delikatnie krzaczaste. Nie bez powodu wielu stylistów brwi i makijażystów za wzór stawia nam modelkę Care Delevingne. Jej brwi od dawna już stanowią temat rozpraw. Jednym się podobają, innym nie. Warto jednak się do nich przekonać, bo teraz takie brwi są ideałem!

Kształt brwi

Kształt brwi zależy przede wszystkim od twarzy, rozstawienia oczu i naturalnego łuku brwiowego. Nie istnieje jeden uniwersalny kształt brwi, a wyznaczenie kształtu może na początku wydawać się trudne. Aby wyznaczyć początek łuku, należy przyłożyć kredkę do skrzydełka nosa, w taki sposób, aby przebiegała przez wewnętrzny kącik oka. Punkt przecięcia kredki z linią brwi określi nam miejsce, w którym powinna zaczynać się brew. Jeżeli poza tym miejscem znajdują się jakieś włoski, należy się ich pozbyć – najlepiej pęsetą lub przy pomocy ciepłego wosku.

A jak wyznaczyć koniec łuku brwiowego? W tym celu należy przyłożyć kredkę do skrzydełka nosa w taki sposób, aby przebiegała przez zewnętrzny kącik oka – ten punkt, w którym kredka przetnie brew, będzie jej końcem.

Kształt twarzy

 Modelując brwi, należy pamiętać o kształtu własnej twarzy i do niej dobrać odpowiednie brwi. To, co jest dobre dla jednej twarzy, nie musi być korzystne dla innej. W przypadku twarzy okrągłej, brwi powinny mieć kształt trójkąta. Do twarzy trójkątnej najlepiej pasować będą brwi z unoszącymi się końcówkami, dzięki którym czoło będzie wydawało się węższe. Do twarzy owalnych najlepiej pasują łagodne łuki z lekko cieńszymi końcami.

Regulacja brwi w kilku krokach

Regulacja brwi w zaciszu własnego domu, to nie tylko wygoda, ale i oszczędność. Aby samodzielnie przeprowadzić regulację brwi, musimy odpowiednio się do tego przygotować. Przede wszystkim powinniśmy zadbać o higienę – dokładnie umyć ręce i zdezynfekować pęsetę.

W regulacji brwi bardzo przydatne będzie lusterko powiększające. Dobrze, aby oświetlenie było także jak najlepsze. To znacznie ułatwi wyrywanie włosków i pomoże uzyskać perfekcyjny efekt.

Nie da się ukryć, że wyrywanie brwi nie należy do najprzyjemniejszych. Dlatego też, aby zmniejszyć ból, podczas depilacji należy naciągać skórę łuku brwiowego. Osoby bardzo wrażliwe na ból, mogą także przed depilacją delikatnie schłodzić łuki brwiowe.

A jak wyrywać włoski? Na pewno nie przypadkowo i byle jak! Pamiętajcie, że włoski należy wyrywać w kierunku ich wzrostu, a przy tym wykonywać szybkie i zdecydowane ruchy. Nie należy wyrywać brwi od góry, ponieważ górna część łuku brwiowego zazwyczaj odrasta w postaci grubych, sterczących i mało atrakcyjnych włosków.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.

Editor's choice