...
piękny uśmiechPoradniki

Zadbaj o ząbki swojej pociechy!

źródło: www.colgate.pl
źródło: www.colgate.pl

To, że o higienę jamy ustnej dziecka należy dbać od wczesnych lat, wie chyba każda mama. Nie da się ukryć, że właściwie wypracowane nawyki we wczesnym wieku dziecięcym, z czasem będą przynosić coraz to lepsze owoce. Jeśli nauczymy dziecko, aby myło ząbki dwa razy dziennie, to będzie to robić chętnie i bez zbędnego przymusu. W jaki sposób dbać o zdrowe ząbki dziecka, a także, jakie pasty do zębów dla dzieci wybierać? Tego dowiecie się z dzisiejszego postu.

Higiena jamy ustnej dzieci

Jak pielęgnować jamę ustną maluszków, które jeszcze nie mają ząbków? Dokładnie oczyszczając dziąsła. Najlepiej robić to przy pomocy delikatnej gazy i przegotowanej wody. Dziąsła niemowlaka należy przemywać regularnie. Obowiązkowo po każdym karmieniu.

Gdy u maluszka pojawią się pierwsze ząbki, można zacząć wypracowywać nawyki codziennego ich mycia. Początkowo mycie ząbków warto traktować jak zabawę tak, aby zachęcić dziecko do czynności, która może wydawać mu się nudna. Chcąc zachęcić maluszka do „zabaw” ze szczoteczką, razem z nim myjcie zęby. To zachęci dziecko do dbania o ząbki i jednocześnie pozwoli wam spędzić trochę czasu razem.

Idealna szczoteczka do zębów

Gdy u dziecka pojawiają się pierwsze ząbki jest to znak, aby wybrać się do sklepu po szczoteczkę! Wybierając się do supermarketu, zabierzcie ze sobą dziecko i pozwólcie mu wybrać jego pierwszą szczoteczkę do zębów. Jeśli dziecko samodzielnie wybierze szczoteczkę, chętniej będzie jej używać.

Jaka szczoteczka dla dzieci będzie najbardziej odpowiednia? (sprawdź) Najmłodszym warto kupić szczoteczkę, którą można założyć na paluszek. Dzieci starsze mogą już posiadać zwykłą szczoteczkę do zębów. Ważne, aby taka szczoteczka dla dzieci była oznaczona symbolem np. 0-2

Idealny pasty do zębów dla dzieci

Na rynku dostępne są rozmaite pasty do zębów dla dzieci. I to właśnie po nie należy sięgać. Dzieci nie powinny myć ząbków pastami przeznaczonymi dla dorosłych. Pasty dla dzieci mają nie tylko lepszy (zazwyczaj owocowy) smak, ale także specjalnie opracowany skład, który w żaden sposób nie zaszkodzi maluchowi.

Idealne pasty do zębów dla dzieci to te z fluorem. Dlaczego? Bo szkliwo pierwszych ząbków dziecka jest niezwykle delikatne i potrzebuje właściwej ochrony w postaci fluoru właśnie.

Doskonałym wyborem są pasty do zębów dla dzieci, ściśle dopasowane do wieku dziecka. Tego typu pasty ma w swojej ofercie np. marka Colgate. I tak na przykład pasty do zębów dla dzieci od 2 do 6 lat mają delikatny miętowy smak. Tego typu produkty zawierają również rekomendowaną dawkę fluoru dla dzieci w tym wieku. Pasty przeznaczone dla dzieci powyżej 6 roku życia mają owocowy smak i zawierają miętowe kryształki. Posiadają też tyle fluoru, ile ząbki dzieci w tym wieku potrzebują najbardziej.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.

Editor's choice