...
pielęgnacja twarzytwarz

Modne maseczki peel off

maska peel off zalety
źródło: http://allegro.pl

Maseczki typu peel off to prawdziwa rewolucja w pielęgnacji cery. Wbrew pozorom, nie są one stworzone tylko dla skóry tłustej i łojotokowej. Istnieje wiele maseczek peel off idealnych dla skóry mieszanej czy normalnej. Od innych maseczek różnią się przede wszystkim żelową konsystencją. Po nałożeniu na twarz, maseczka peel off w zaledwie kilka minut zasycha na skórze  tworząc przeźroczystą powłokę. Po około 15 minutach, a więc podobnie jak w przypadku tradycyjnych maseczek, należy ją zdjąć. Choć w przypadku maski peel off właściwsze byłoby określenie – można zacząć ją odrywać. Pierwsze wrażenie może być nieprzyjemne, aczkolwiek dla efektów warto troszeczkę pocierpieć.

Na czym polega fenomen masek peel off?

Główną zaletą masek typu peel off jest ich żelowa konsystencja, która świetnie przykleja się do skóry i w ten sposób pozwala lepiej usunąć z niej wszelkie zanieczyszczenia i martwe komórki. Dodatkowo, maseczki peel off genialnie oczyszczają pory, wygładzają i odświeżają skórę. Niektóre z nich działają rozjaśniająco. Niektóre mają właściwości hamujące efekty starzenia się skóry. Ogólnie rzecz biorąc maski peel off są skuteczniejsze w działaniu niż wszystkie inne dostępne na rynku. Po ich zastosowaniu, nasza skóra jeszcze lepiej wchłania substancje aktywne z kremów i preparatów pielęgnacyjnych. Uwaga! Tego typu maski są dość mocne w swoim działaniu. Jeśli nasza skóra jest delikatna, warto zastosować je tylko na tzw. strefę T. Dzięki temu unikniemy podrażnienia skóry policzków, która bywa podatna na uszkodzenia.

Jak się używa maski peel off?

Maseczki peel off nie są skomplikowane w obsłudze. Przed nałożeniem maski, należy dokładnie oczyścić skórę twarzy, a więc umyć ją żelem lub mleczkiem do twarzy. Po zdjęciu maseczki, skórę przecieramy tonikiem, a następnie wklepujemy w nią krem. Maska peel off nie brudzi rąk. Samo jej zdejmowanie może być odrobinę nieprzyjemne, ale nie jest trudne. Zazwyczaj całość udaje się ściągnąć jednym ruchem.

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.

Editor's choice