...
piękny uśmiechpielęgnacja twarzytwarz

Piękne i gładkie usta – poznaj ich sekret

Piękne i zdrowe usta potrafią być największym atutem i najlepszym wabikiem. Niestety, skóra ust jest niezwykle delikatna, przez co bardzo szybko ulega podrażnieniom i uszkodzeniom. Aby usta były kuszące w dosłownym tego słowa znaczeniu, należy o nie zadbać – nawilżać i odpowiednio pielęgnować.

scrub do ust
źródło: Pinterest

Na pewno bardzo przydatne w codziennej pielęgnacji ust będą wszelkiego rodzaju pomadki odżywcze, kremy i balsamy z filtrem UV, olejkami roślinnymi, masłem shea oraz witaminami.

Bardzo pomocne będą również produkty naturalne takie, jak miód, cukier, czy wazelina. Nakładanie miodu na usta to jeden z najstarszych, jednocześnie najlepszych sposobów na przywrócenie im gładkości. Cukier z powodzeniem może zastąpić peeling i podobnie jak miód, przywróci ustom gładkość. Z kolei wazelina sprawi, że usta będą jedwabiście miękkie.

Dobrym rozwiązaniem na przywrócenie ustom zdrowego koloru jest ich masaż przy pomocy specjalnego peelingu enzymatycznego, który zetrze martwe komórki naskórka i pobudzi mikrokrążenie. Naskórek można także doskonale wygładzić starą i sprawdzoną metodą, a mianowicie szczoteczką do zębów.

Raz lub dwa razy w tygodniu warto także nałożyć na usta maseczkę, np. posmarować je grubą warstwą kremu i zostawić na około 5 minut.

One comment
Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.

Editor's choice