Piękne i gładkie usta – poznaj ich sekret

Piękne i zdrowe usta potrafią być największym atutem i najlepszym wabikiem. Niestety, skóra ust jest niezwykle delikatna, przez co bardzo szybko ulega podrażnieniom i uszkodzeniom. Aby usta były kuszące w dosłownym tego słowa znaczeniu, należy o nie zadbać – nawilżać i odpowiednio pielęgnować.

scrub do ust

źródło: Pinterest

Na pewno bardzo przydatne w codziennej pielęgnacji ust będą wszelkiego rodzaju pomadki odżywcze, kremy i balsamy z filtrem UV, olejkami roślinnymi, masłem shea oraz witaminami.

Bardzo pomocne będą również produkty naturalne takie, jak miód, cukier, czy wazelina. Nakładanie miodu na usta to jeden z najstarszych, jednocześnie najlepszych sposobów na przywrócenie im gładkości. Cukier z powodzeniem może zastąpić peeling i podobnie jak miód, przywróci ustom gładkość. Z kolei wazelina sprawi, że usta będą jedwabiście miękkie.

Dobrym rozwiązaniem na przywrócenie ustom zdrowego koloru jest ich masaż przy pomocy specjalnego peelingu enzymatycznego, który zetrze martwe komórki naskórka i pobudzi mikrokrążenie. Naskórek można także doskonale wygładzić starą i sprawdzoną metodą, a mianowicie szczoteczką do zębów.

Raz lub dwa razy w tygodniu warto także nałożyć na usta maseczkę, np. posmarować je grubą warstwą kremu i zostawić na około 5 minut.

One Response to “Piękne i gładkie usta – poznaj ich sekret

  1. Anka

    Mój sposób na piękne usta, to wazelina i masaż przy pomocy szczoteczki do zębów 🙂 To naprawdę działa!

    Reply

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.