...
pielęgnacja twarzytwarz

Woda po goleniu, a może balsam?

pinterest
pinterest

Zadbana, a więc pozbawiona podrażnień i niedoskonałości twarz jest prawdziwą wizytówką mężczyzny. Czasy, kiedy to tylko panie dbały o swoją cerę odeszły dawno do lamusa. Dzisiejszy mężczyzna na równi z kobietą dba o swoją skórę tak, aby bez względu na porę dnia czy nocy pozostawała ona w dobrej formie.

Dbając o właściwą higienę skóry i dobierając odpowiednie kosmetyki do jej pielęgnacji będziecie mogli cieszyć się zdrowym i atrakcyjnym wyglądem przez naprawdę długi czas.

O ile wybór produktów do codziennego oczyszczania twarzy nie stanowi dużego problemu, o tyle problem pojawia się w momencie zakupu właściwego produktu po goleniu. Większość mężczyzn stając przed półką z kosmetykami, zastanawia się co wybrać: wodę po goleniu, czy balsam po goleniu. Każdy z tych kosmetyków niesie za sobą pewne korzyści. Wszystko zależy od indywidualnych preferencji i potrzeb każdego mężczyzny…

Woda po goleniu jest produktem polecanym przez większość dermatologów. Dlaczego? Bo dzięki zawartości alkoholu doskonale odkaża, dezynfekuje skórę i zapobiega ewentualnym stanom zapalnym. Co więcej, tego typu produkty kosmetyczne idealnie zamykają pory i chronią skórę przed bakteriami, a także uelastyczniają naskórek, tym samym przywracając skórze blask i witalność. Wybierając wodę po goleniu warto jednak zwrócić uwagę na skład procentowy alkoholu. Skóra wrażliwa i skłonna do podrażnień będzie tolerować jedynie kosmetyki o najniższej zawartości tego składnika. Tak więc panowie o delikatnej skórze powinni wybierać wody oznaczone jako sensitive lub light. Z kolei skóra odporna na podrażnienia polubi się z wodą, która w swoim składzie zawiera duże ilości alkoholu. Poza właściwościami odkażającymi, woda po goleniu ma również inne zalety. Zdecydowanym jej atutem jest to, że pozostawia na skórze wspaniały zapach, który czyni mężczyznę jeszcze bardziej atrakcyjnym. Kupując wodę po goleniu, zwróćcie uwagę, aby w swoim składzie posiadała alantoninę, która wpływa łagodząco na podrażnienia oraz complex aloe vera, który zapewni skórze właściwe nawilżenie – proponuję wypróbować wodę po goleniu NIVEA.

Jeśli chodzi o balsam po goleniu to jest on rekomendowany dla mężczyzn, którzy borykają się  z problemem wrażliwej, skłonnej do podrażnień i przesuszonej skóry. Większość dostępnych na rynku balsamów po goleniu posiada formułę, która zapewnia odpowiedni poziom nawilżenia i świeżości oraz nie wywołuje niepotrzebnych podrażnień. Dzięki specjalnej formule zawartej w balsamie po goleniu skóra wygląda świeżo i zadbanie. Decydując się na balsam, dobrze jest zwrócić uwagę na to, aby w swoim składzie posiadał on prowitaminę B5, która pielęgnuje skórę po goleniu oraz idealnie ją nawilża, alantoninę, która łagodzi podrażniania oraz cool freeze effect zapewniający odpowiedni poziom orzeźwienia zaraz po goleniu.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.

Editor's choice