...
pielęgnacja włosówwłosy

Jak pielęgnować włosy zafarbowane na siwo?

włosy siwe pielęgnacja

Włosy siwe to dziś bardzo modny trend. Kolor siwy na głowie noszą nie tylko starsze panie, ale także młode dziewczyny. Efekt jest naprawdę rewelacyjny. Jest tylko jedno „ale”. Takie włosy są dość wymagające w pielęgnacji. Na pewno potrzebują troskliwej ochrony, która naprawi skutki koloryzacji. Bo trzeba wiedzieć, że farbowanie włosów na modny siwy kolor sprawia, że te stają się bardziej delikatne i wrażliwe. Podczas zabiegu koloryzacji niszczona jest melanina, która nie tylko jest barwnikiem pasm, ale również stanowi ich naturalną ochronę przed czynnikami zewnętrznymi.

Jak dbać o siwe włosy?

Pierwszym, co powinnyśmy zrobić po koloryzacji włosów na kolor siwy to zaopatrzyć się w kosmetyki przeznaczone do włosów siwych i rozjaśnianych. W wielu drogeriach dostępne są teraz tzw. fioletowe szampony i odżywki, które nie tylko myją włosy, ale przede wszystkim niwelują żółty odcień i hamują proces żółcienia białych pasm. Dobrze jest też sięgnąć po maskę z witaminą E.

Profesjonalne zabiegi pielęgnacyjne

Raz na jakiś czas warto zaserwować swoim włosom profesjonalny zabieg w salonie fryzjerskim. Szczególnie polecany jest zabieg o nazwie Color Therapy, który przedłuża efekt koloryzacji. Podczas tego typu zabiegu stosuje się m.in. masło arganowe i keratynę – składniki działające regenerująco i odżywczo. To właśnie dzięki nim siwe pasma prezentuje się efektownie i zdrowo.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.

Editor's choice