...
kosmetyki do włosówpielęgnacja włosówzdrowie włosów

Pielęgnacja włosów farbowanych

Każda kobieta chce mieć piękne, zdrowe i lśniące włosy. Co druga z nas w celu upiększenia fryzury, ucieka się do zabiegów koloryzacji. Farbując włosy, trzeba jednak pamiętać o jednym. Aby kolor był pełen życia i pozostawał intensywny przez dłuższy czas, a włosy kusiły swym naturalnym lśnieniem, należy zadbać o odpowiednią pielęgnację. Co robić, aby nasze farbowane włosy były atrakcyjne, a przede wszystkim zdrowe?

Na pewno do codziennej pielęgnacji należy używać kosmetyków dedykowanych wyłącznie włosom po koloryzacji. Ich działanie opiera się na intensywnym odżywianiu i nawilżaniu, jak również przedłużaniu żywotności koloru. Kosmetyki takie zawierają wyciągi roślinne, keratynę i witaminy, dzięki czemu doskonale regenerują strukturę włosa. Poza samym szamponem, warto regularnie sięgać po odpowiednią odżywkę, a raz na jakiś czas po intensywnie regenerującą maskę do włosów.

Warto pamiętać, aby każde mycie włosów zakończyć strumieniem chłodnej wody. Ułatwi to zamknięcie łuski włosa, przez co będą one bardziej lśniące i błyszczące. Tak często, jak to tylko możliwe, należy dać odpocząć włosom od suszarki, lokówki, czy prostownicy. Jeśli jednak nie potraficie się bez nich obejść, zawsze stosujcie kosmetyki termoochronne.

Aby uchronić farbowane włosy przed działaniem promieni słonecznych, które im nie służą, dobrze jest stosować przed każdym wyjściem z domu delikatne mgiełki do włosów z dodatkiem filtrów UV.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.

Editor's choice