...
pielęgnacja włosów

Pielęgnacja włosów zimą

Piękne, zdrowe i zadbane włosy są zdecydowanym atutem każdej kobiety. Niestety zimą zachowanie włosów i skóry głowy w dobrej kondycji jest nie lada wyzwaniem. To właśnie w sezonie zimowym, włosy potrzebują dodatkowej troski i pielęgnacji.

Największym problemem dla włosów jest suche powietrze zarówno te na zewnątrz, jak i te w ogrzewanych pomieszczeniach. To przez nie nasze włosy stają się matowe i zaczynają się puszyć. Również grube, wełniane czapki tworzą niesprzyjający klimat dla skóry głowy. Aby pomóc sobie i włosom warto zastosować delikatne i bogate w składniki odżywcze kosmetyki. Należy pamiętać, że pielęgnację włosów powinno rozpocząć się już na etapie ich mycia.

Podstawowym sojusznikiem w utrzymaniu doskonałej kondycji włosów w sezonie zimowym jest letnia woda, która nie powoduje otwierania łusek włosa, a co za tym idzie, włosy pozostają pełne blasku. Co więcej, chłodna woda sprawi, że włosy nie będą się przetłuszczać, a także będą mniej się puszyć. Pamiętajcie jednak, aby chłodnej wody nie stosować w trakcie całego procesu mycia, gdyż doprowadzi to do wysuszenia i zmatowienia włosów, a jedynie na sam jego koniec.

Wybierając szampony, warto zwrócić uwagę na te lekkie, które oprócz substancji nawilżających, zawierają też substancje delikatnie natłuszczające. Podstawą pielęgnacji włosów zimą jest ich systematyczne i regularne odżywianie. Wybierając odżywki, należy skupić się na tych, które w swoim składzie zawierają alkohole tłuszczowe i estry, a także oleje i lanolinę. Warto zwrócić uwagę również na to, aby odżywka posiadała w swoim składzie parafiny i silikony. Stosując tego typu odżywki nie tylko zapobiegniecie nadmiernej utracie wody z włosów, ale także ochronicie skórę głowy przed uszkodzeniami. Zimą warto także raz na jakiś czas zastosować jedwab do włosów, olejek arganowy lub serum na zniszczone końcówki.

Dużym problemem włosów w sezonie zimowym jest ich elektryzowanie się. Aby tak się nie działo, należy skupić się na intensywnym nawilżaniu włosa. Poza szamponem i odżywką, dobrze jest także sięgać po kosmetyki służące odbudowie i ochronie osłabionych włosów. Raz na jakiś czas warto zastosować maskę intensywnie regenerującą i nawilżającą. Aby włosy się nie elektryzowały, do ich suszenia należy używać suszarek z jonizacją. Jeśli to tylko możliwe, raz na jakiś czas należy dać odpocząć włosom od lokówki, czy prostownicy.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.

Editor's choice