...
pielęgnacja włosów

Pielęgnacja włosów zimą

Piękne, zdrowe i zadbane włosy są zdecydowanym atutem każdej kobiety. Niestety zimą zachowanie włosów i skóry głowy w dobrej kondycji jest nie lada wyzwaniem. To właśnie w sezonie zimowym, włosy potrzebują dodatkowej troski i pielęgnacji.

Największym problemem dla włosów jest suche powietrze zarówno te na zewnątrz, jak i te w ogrzewanych pomieszczeniach. To przez nie nasze włosy stają się matowe i zaczynają się puszyć. Również grube, wełniane czapki tworzą niesprzyjający klimat dla skóry głowy. Aby pomóc sobie i włosom warto zastosować delikatne i bogate w składniki odżywcze kosmetyki. Należy pamiętać, że pielęgnację włosów powinno rozpocząć się już na etapie ich mycia.

Podstawowym sojusznikiem w utrzymaniu doskonałej kondycji włosów w sezonie zimowym jest letnia woda, która nie powoduje otwierania łusek włosa, a co za tym idzie, włosy pozostają pełne blasku. Co więcej, chłodna woda sprawi, że włosy nie będą się przetłuszczać, a także będą mniej się puszyć. Pamiętajcie jednak, aby chłodnej wody nie stosować w trakcie całego procesu mycia, gdyż doprowadzi to do wysuszenia i zmatowienia włosów, a jedynie na sam jego koniec.

Wybierając szampony, warto zwrócić uwagę na te lekkie, które oprócz substancji nawilżających, zawierają też substancje delikatnie natłuszczające. Podstawą pielęgnacji włosów zimą jest ich systematyczne i regularne odżywianie. Wybierając odżywki, należy skupić się na tych, które w swoim składzie zawierają alkohole tłuszczowe i estry, a także oleje i lanolinę. Warto zwrócić uwagę również na to, aby odżywka posiadała w swoim składzie parafiny i silikony. Stosując tego typu odżywki nie tylko zapobiegniecie nadmiernej utracie wody z włosów, ale także ochronicie skórę głowy przed uszkodzeniami. Zimą warto także raz na jakiś czas zastosować jedwab do włosów, olejek arganowy lub serum na zniszczone końcówki.

Dużym problemem włosów w sezonie zimowym jest ich elektryzowanie się. Aby tak się nie działo, należy skupić się na intensywnym nawilżaniu włosa. Poza szamponem i odżywką, dobrze jest także sięgać po kosmetyki służące odbudowie i ochronie osłabionych włosów. Raz na jakiś czas warto zastosować maskę intensywnie regenerującą i nawilżającą. Aby włosy się nie elektryzowały, do ich suszenia należy używać suszarek z jonizacją. Jeśli to tylko możliwe, raz na jakiś czas należy dać odpocząć włosom od lokówki, czy prostownicy.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.

Editor's choice