...
choroby i problemy zdrowotneZdrowie

5 sposobów, dzięki którym zwalczysz grypę

Grypa pojawia się w najmniej spodziewanym momencie, nawet latem. Objawy choroby są tak dokuczliwe, że utrudniają codzienne funkcjonowanie. Ból głowy i mięśni, katar, kaszel oraz gorączka to nic przyjemnego. Trzeba działać natychmiastowo! Im szybciej rozpoczniesz walkę z wirusami, tym prędzej staniesz na nogi. Oto sposoby na wygranie z grypą.

źródło: https://pixabay.com
źródło: https://pixabay.com

Numer 1: Wygrzanie się w łóżku

Nie jest tajemnicą, że najskuteczniejszym sposobem na grypę jest wygrzanie się przez kilka dni pod kołdrą i przyjmowanie leków, np. Gripex. Już nasze babcie wiedziały, że trzeba się wypocić, aby wygrać walkę z wirusami. Sporo w tym prawdy, bo nic tak nie działa niszcząco na wirusy, jak wysoka temperatura. Leżąc pod kołdrą, należy pamiętać o częstej zmianie ubrań, regularnym przyjmowaniu gorących płynów (herbatka z lipy, z suszonych malin lub imbiru) oraz inhalowaniu nosa.

Numer 2: Dieta bogata w witaminę C

W okresie zachorowania na grypę i przeziębienie, należy pamiętać o regularnym przyjmowaniu witaminy C, która zapewnia odporność organizmu. Gdy jesteśmy chorzy, system immunologiczny szwankuje, zatem konieczna jest podaż witamin w dużej dawce. Warto pić wodę z wyciśniętym sokiem z cytryny lub sok z aronii. Warto również sięgać po chrzan, kapustę, cebulę i paprykę – warzywa te należy jeść na surowo, bo witaminy są wrażliwe na działanie wysokich temperatur.

Numer 3: Rozgrzanie organizmu

Chory na grypę powinien nieustannie przyjmować ciepłe płyny, które zwalczą infekcję. Przy grypie pomoże domowy rosołek (szczególnie przy zwalczeniu infekcji górnych dróg oddechowych). Gorąca zupa nie tylko rozgrzeje, ale również ułatwi odksztuszaniu śluzu. Codziennie należy pić herbatę z sokiem malinowym, działającym napotnie. Polecam także domowe napoje z dodatkiem naturalnego miodu.

Numer 4: Naturalne antybiotyki

W pojedynku z grypą często wygrywa czosnek. To naturalny antybiotyk, który ma zdolności zwalczania baterii odpowiedzialnym za różne infekcje. Co więcej – czosnek chroni organizm przez powikłaniami grypy i kataru. Warto dodawać czosnek do naturalnym mikstur, przygotowanych w celu leczenia grypy, np. domowego syropu z cebuli. Ząbek lub dwa wystarczy, aby napój ten zadziałał, jak antybiotyk.

Numer 5: Bańki

Jeżeli objawy grypy ustępują bardzo powoli i leki nie pomagają, można postawić bańki – ten stary ludowy sposób ma swoich zwolenników do dziś.  Bańki są szczególnie zalecane osobom doskwierającym bólów mięśniowych podczas zachorowania na grypę. Mobilizują one układ immunologiczny do działania. Nierzadko chory staje na nogi kilka dni po kuracji bańkami.

Jak najskuteczniej zwalczyć grypę?(sprawdź tutaj) Na to pytanie każdy będzie miał inną odpowiedź. Najważniejsze jest jednak to, aby pozwolić organizmowi na spokój i odpoczynek, gdy dopadnie nas infekcja.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.

Editor's choice