...
choroby i problemy zdrowotneZdrowie

Choroby skóry twarzy – jak łagodzić objawy?

Łuszczyca, trądzik, egzema – to najczęstsze choroby skóry twarzy (sprawdź) o charakterze zapalnych. Dermatozy te manifestują się w postaci białych, srebrnych lub czerwonych grudek, tworzących większe blaszki przypominające łuski (łuszczyca), w postaci zaskórników, grudek i cyst (trądzik) oraz w postaci grudek przekształcający się w pęcherzyki z wodnistym płynem (egzema). Leczenie chorób skóry twarzy polega na łagodzeniu tych objawów za pomocą środków farmakologicznych, m.in. dermokosmetyków.

choroby skóry twarzy w postaci krost i innych zmian skórnych
źródło: pixabay.com

preparaty cetaphil na choroby skóry twarzyPielęgnacja skóry trądzikowej

Cerę trądzikową cechuje nadmierne wydzielanie sebum, które powoduje zatykanie porów i powstawanie zaskórników, grud, krost i innych wyprysków skórnych. Zmiany te nie tylko wyglądają nieestetycznie, ale także są przyczyną wielu problemów natury psychologicznej, zwłaszcza wśród młodzieży. Leczenie trądziku może mieć różnorodny charakter – wielu dermatologów przypisuje antybiotyki z izotretynoiną, glikokortykosteroidy i inne leki podawane doustnie lub w postaci maści oraz kremów. Oprócz farmakoterapii szalenie ważna jest odpowiednia pielęgnacja cery trądzikowej. Warto stosować dermokosmetyki, które niwelują wydzielanie sebum, usuwają zanieczyszczenia i przeciwdziałają powstawaniu stanów zapalnych skóry. Godne polecenia jest linia preparatów myjących Cetaphil MD Dermoprotektor skierowana głównie do osób z trądzikiem młodzieńczym. Receptura tych produktów została oparta na naturalnym oleju z orzechów makadamia, glicerynie i pantenolu, który łagodzi podrażnienia i ułatwia regenerację naskórka.

Pielęgnacja skóry z łuszczycą

Łuszczyca jest trudną do wyleczenia chorobą skóry ze względu na jej nawrotowy charakter. Zmiany pojawiające się na skórze twarzy w postaci grudek i blaszek wymagają starannej pielęgnacji za pomocą maści i kremów przypisanych przez lekarza oraz dobrych i sprawdzonych kosmetyków myjących, które nie tylko prawidłowo oczyszczą skórę, ale także ją natłuszczą. Warto wybierać tylko dermokosmetyki, które sprawdzą się w specyficznej pielęgnacji trudnej skóry.

Pielęgnacja skóry z egzemą

Egzema skóry może występować wskutek wielu czynników, m.in. składników pożywienia, alkoholu, warunków atmosferycznych, stresu, leków, a nawet promieniowania słonecznego. Wypryskowi towarzyszą pieczenie i swędzenie, więc trzeba działać natychmiastowo, żeby złagodzić te uciążliwe objawy. Codzienna pielęgnacja jest kluczowa, aby zmniejszyć symptomy choroby. Warto zatem wybierać łagodne środki myjące, przystosowane do cery wrażliwej i atopowej. Kosmetyki o wysokiej zawartości alkoholu nie będą dobrym wyborem, gdyż alkohol może powodować pieczenie. W leczeniu egzemy sprawdzą się dermokosmetyki Cetaphil o działaniu nawilżającym – kremy i balsamy do twarzy.

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.

Editor's choice