Łuszczyca, trądzik, egzema – to najczęstsze choroby skóry twarzy (sprawdź) o charakterze zapalnych. Dermatozy te manifestują się w postaci białych, srebrnych lub czerwonych grudek, tworzących większe blaszki przypominające łuski (łuszczyca), w postaci zaskórników, grudek i cyst (trądzik) oraz w postaci grudek przekształcający się w pęcherzyki z wodnistym płynem (egzema). Leczenie chorób skóry twarzy polega na łagodzeniu tych objawów za pomocą środków farmakologicznych, m.in. dermokosmetyków.

Pielęgnacja skóry trądzikowej
Cerę trądzikową cechuje nadmierne wydzielanie sebum, które powoduje zatykanie porów i powstawanie zaskórników, grud, krost i innych wyprysków skórnych. Zmiany te nie tylko wyglądają nieestetycznie, ale także są przyczyną wielu problemów natury psychologicznej, zwłaszcza wśród młodzieży. Leczenie trądziku może mieć różnorodny charakter – wielu dermatologów przypisuje antybiotyki z izotretynoiną, glikokortykosteroidy i inne leki podawane doustnie lub w postaci maści oraz kremów. Oprócz farmakoterapii szalenie ważna jest odpowiednia pielęgnacja cery trądzikowej. Warto stosować dermokosmetyki, które niwelują wydzielanie sebum, usuwają zanieczyszczenia i przeciwdziałają powstawaniu stanów zapalnych skóry. Godne polecenia jest linia preparatów myjących Cetaphil MD Dermoprotektor skierowana głównie do osób z trądzikiem młodzieńczym. Receptura tych produktów została oparta na naturalnym oleju z orzechów makadamia, glicerynie i pantenolu, który łagodzi podrażnienia i ułatwia regenerację naskórka.
Pielęgnacja skóry z łuszczycą
Łuszczyca jest trudną do wyleczenia chorobą skóry ze względu na jej nawrotowy charakter. Zmiany pojawiające się na skórze twarzy w postaci grudek i blaszek wymagają starannej pielęgnacji za pomocą maści i kremów przypisanych przez lekarza oraz dobrych i sprawdzonych kosmetyków myjących, które nie tylko prawidłowo oczyszczą skórę, ale także ją natłuszczą. Warto wybierać tylko dermokosmetyki, które sprawdzą się w specyficznej pielęgnacji trudnej skóry.
Pielęgnacja skóry z egzemą
Egzema skóry może występować wskutek wielu czynników, m.in. składników pożywienia, alkoholu, warunków atmosferycznych, stresu, leków, a nawet promieniowania słonecznego. Wypryskowi towarzyszą pieczenie i swędzenie, więc trzeba działać natychmiastowo, żeby złagodzić te uciążliwe objawy. Codzienna pielęgnacja jest kluczowa, aby zmniejszyć symptomy choroby. Warto zatem wybierać łagodne środki myjące, przystosowane do cery wrażliwej i atopowej. Kosmetyki o wysokiej zawartości alkoholu nie będą dobrym wyborem, gdyż alkohol może powodować pieczenie. W leczeniu egzemy sprawdzą się dermokosmetyki Cetaphil o działaniu nawilżającym – kremy i balsamy do twarzy.
Cześć, Nazywam się Weronika Buczkowska w 2013 roku skończyłam studia na Uniwersytecie Medycznym w Lublinie, na kierunku Lekarskim.
Interesuje się szeroko rozumianą ochroną zdrowia oraz kosmetologią, dlatego też postanowiłam założyć bloga, aby dzielić się zdobytą wiedzą. Sądzę, że prowadzenie bloga pomoże mi poszerzać swoją wiedzę z ulubionych dziedzin. Zapraszam internautów do przeglądania mojego bloga oraz do komentowania wpisów!